Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan telepítsem újra?

Bogi0953 kérdése:

Hogyan telepítsem újra?

Figyelt kérdés
Négy nappal ezelőtt halakat és növényeket vettem a közeli kisállat kereskedésben. ( nem ez az első alkalom)ma hajnalban, amikor felkeltem három halam meg volt halva, rá egy órára már négy, és végül hat. A maradékot kivettem, és mindent kiforráztam, fertőtlenítettem. Addig a halak egy külön tálba voltak, ahol nem volt semmi bajuk elevenek voltak.csak a szűrő, és egy vízmelegítő volt velük, a növények máshol voltak. Amikor a már tiszta és berendezett akiba visszatettem őket, újra elkezdtek meghalni. A halak külsőleg nem mutattak semmilyen betegséget. Plusz van még egy csigám, rajta semmilyen elváltozást nem látok, olyan mint mindig. Először arra gondoltam a növények lehettek a baj, de a kereskedésben is akváriumban voltak, és ott nem okoztak kárt a halakban. Az új növényeim a következők: Blass vízikelyhe, vizihortenzia, Szőrös vízikehely. Miért történt, és hogyan lehetne újra betelepíteni az akváriumomat? Ha nem tudtok segíteni nekem, de ismertek igazi akvarisztikai szakértőket, írjátok fel az elérhetőségüket.

2013. okt. 15. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Tartási körülményekről tudnál valamit írni? (akvárium méret, szűrő típusa, halak száma és fajtája, vízcsere gyakorisága)
2013. okt. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

és az előzőeken kívül: hogyan takarítod a szűrőt? meg volt a bejáratás?

mert szerintem nincsenek szűrőbacijaid. meg azokból amit leírtál, még jó sok dolgot szarul csinálsz.


tehát ne telepíts még újra, hanem előtte alaposan készülj fel akvarisztikából.

2013. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alapvető hibákat sejtek.

Írj meg minden adatot.

Akvárium mérete, összes hal fajtája, darabszáma, szűrő márkája típusa, vízcserék gyakorisága, megy e állandóan a szűrő, mikor indítottad az akváriumot, üresjárat megvolt e.

2013. okt. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az akvárium 54 literes, a szűrő aquael. Mindig megy a szűrő, csak ha áramkimaradás van, akkor nem. Tizenöt halam volt, vegyesen. A vizet sűrűn cseréltem, körülbelül mindig az 50 százalékát.
2013. okt. 19. 12:01
 5/5 A kérdező kommentje:
nem volt üres járat, az akváriumom másfél éve volt, ilyen problémám még nem volt, de eddig is ugyanígy tartottam őket.
2013. okt. 19. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!