Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér foltok terjednek több...

Fehér foltok terjednek több nőstény guppin, kettő ma el is pusztult, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Két napja fedeztem fel két nőstény guppin, hogy a hátukon fehér "bársonyos" folt jelent meg. Nem pötty, folt. Azonnal kihalásztam őket és metilénkék-fürdőbe tettem őket külön. (Az volt itthon hirtelen.) Mára az egész testükön elterjedtek a foltok, elkezdtek hektikusan (függőlegesen is) úszni, az oldalsó úszók pedig fehér széllel megrojtosodtak.

Mára több nőstény guppin is láttam hasonló foltot, őket is elkülönítettem. Nagyon félek, hogy az egész állomány kipusztul, mert nagyon gyors lefolyásúnak tűnik a betegség.

Három hete kaptuk a halakat (csak guppik), kb. tizenötöt (egész picik is voltak köztük, nem tudtam megszámolni) rokontól, kettőt kereskedésből (ajándékba hozták a fiamnak). Már akkor láttam két guppin fehér szélű rojtos úszókat és mivel az adott rokonnál durva túlnépesedést láttam, betegségtől tartva megajándékoztam a macskákat (bocs, ha valaki ezért elítél). Az oldalsó úszók rojtosodtak, így arra gondoltam, nem "közelharc" okozta.

Mi lehet ez a betegség? Mivel kezeljem?

A betegnek tűnő halakat azonnal elkülönítettem, hogyan kezeljem, védjem meg a többit? (és addig a szűrővel mi legyen,?)

Az akvárium kb. 65 literes, egy almacsiga van még benne a tíz guppin kívül. Shark 400-as szűrő van benne. Szeptemberben raktuk össze, hetekig ment halak nélkül. A víz tiszta, a többi hal aktív, szép (egyébként a foltosodók is rendesen esznek egyelőre).

Miután elkülönítettem a betegeket, részleges vízcserét csináltam.

Hosszú lett, bocsánat, de úgy láttam, itt akkor tudtok segíteni, ha részletesen leírok mindent...

Köszönöm előre is!


2013. okt. 22. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Úszórothadás lehet az uszonyíiknál.

Plusz halpenész vagy valami egyéb..

Megpróbálhatnál egy tetra generaltonicot, hátha ér valamit.


De nézd végig ezeket is, hátha ráismersz így a betegségre.

[link]

Ilyen fehér foltokról nem írnak túl sok jót.

2013. okt. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! ma amikor csak tudtam, bújtam a leírásokat... de nem tudtam eldönteni, mi is ez pontosan...
2013. okt. 22. 20:47
 3/5 toma781 ***** válasza:
nyomj az akváriumba parakil turbot és a külön tett halakhoz is
2013. okt. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Úgy néz ki (lekopogom), sikerült fékeznem a betegséget. Találtam még tegnap este parakillt a fiókban, a betegeket sófürdőbe raktam, majd parakilles karaténban maradtak. Az aksit is ezzel gondoltam kezelni, mert ma reggelre több halam szemmel láthatóan sokkal jobban volt! Volt, amelyiknek tegnap a szemét is fehér lepel fedte (olyan fátyolszerű) és mára eltűnt. A sérült úszókról eltűnt a fehér szegély, remélem, ezzel a gyógyulás útjára léptek. A kezelést folytatom 3 napig, aztán meglátom, kell-e még.

Köszönöm a segítséget!

2013. okt. 23. 13:46
 5/5 anonim ***** válasza:
de az is lehet hogy édes vízi darakór... nézz utánna:)
2015. jan. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!