Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fény bővitése, hogyan? Lehetsé...

Fény bővitése, hogyan? Lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Van egy akva szett. 112 liter, tetőben 2x18 watt fehér szerintem sima neon.

Hogyan lehetne házilag tuningolni rajta hogy legalább közepes legyen.

Gondoltam led szalagra, ennek a fény minősége jó?

Érdekelne pár , már általatok használt -bevált tipp.

Köszi



2013. okt. 23. 20:03
 1/5 reptoid ***** válasza:

Gondolom akkor 80 centi hosszú az akvárium. Nagyobb fénycsövek így nem férnek bele sajnos. Esetleg megpróbálhatsz még berakni 2 db 18 W-os fénycsövet. Bár nem tudom, milyen a felépítése a tetőnek, de kivülről úgysem látszik, ha neki esel egy kis fűrésszel és vágsz helyet még 2 csőnek. Ha nincs bennük fényvető, akkor azt is rakhatsz a csövek fölé, sokat jelentenek.


Ledet is rakhatsz, vagy 2-3 méter 5050-es ledet, attól függően, milyen erős fényt szeretnél.

2013. okt. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pendulum92 ***** válasza:

Én a LED-del nem voltam megelégedve. Vízhatlan volt, de még is beázott. Nem voltam a fényerővel sem kibékülve, igaz sima ledet használtam, nem power ledet.


Végül így oldottam meg : [link]

2013. okt. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pendulum92 ***** válasza:
Ja, és kell fényterelő mindegyikre. Azt én úgy csináltam, hogy egy olyan 5 cm átmérőjű pvc csövet félbevágtam, gázégő fölött melegítettem, és a kívánt alakúra formáztam, majd fényvisszaverő tapétát ragasztottam bele, és be ékeltem a fénycső fölé, a tető alá.
2013. okt. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
vagy vannak akvariumpluszban ezek a víz alatti fénycsövek, kettőt beleraksz pluszban, kicsit több lesz a fény.. na nem sokkal.
2013. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bamboochatheone ***** válasza:
LED szalag. 5050-es SMD LED-szalagból vagy 3-4 méter és bőven elég fényed lesz.
2013. okt. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!