Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügerek, kishalak 50literes...

Sügerek, kishalak 50literes akváriumban? (kárász, vörösszárnyú, küsz stb)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra gondoltam megpróbálok venni egy akváriumot, körübelül 50 literesre gondoltam. Úgy gondoltam, hogy fogok bele (Balaton) pár darab (2-4) kicsi sügeret mondjuk 5-8centiset és azok mellé tennék még apró kishalakat (táplálék? Vagy ezek még nagyok lennének a sügereknek? Ha igen szerintetek mivel etethetném őket? ) A kérdésem az lenne, hogy egyáltalán megfelelne-e a pár darab sügérnek illetve kishalnak az 50liter vagy meg se próbáljam? (őszintén megmoondom nem szeretnék guppit meg ilyeneket tartani, jobban tetszenek az egyszerűbb halak) ha megfelelne nekik mivel etethetném őket kezdetben? Levegőztetőm van még régebbről egy kicsi 5 (? ) lites akváriumhoz vettem még 2-t szóval 2-t tudnék nekik biztosítani. Még az lenne a kérdésem hogy milyen 'aljzat' legyen illetve kövek, növények? Remélem értelmesen írtam le, köszönöm előre is a válaszoka!

2013. okt. 30. 19:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Hazai halakhoz illene egy 250 literes hosszabb távon. Szürésnek mindenképp külsöt vegyél, de magad is megcsinálhatod. Bár a naphalak agresszivitását én sem annyira tapasztaltam. Nálam egy kis tóban volt 3 darab mindegyik örizte a saját helyét de komolyabb harc nem volt. Öket vagy kínai razbórákat esetleg megpróbálhatsz 150 liter körül tartani. A naphalak nem fogadják el a szárazat, de a fagyasztottat igen. A razbórák viszont mindent megesznek de nekik is szükséges a fagyasztott.
2013. okt. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Pendulum92 ***** válasza:

Hát, a kárász vagy 25 centisre is megnőhet, a vörösszárnyú is a körülire, a sneci max 15-20 centi.


A snecinek legalább kéne 2-300 liter. A többinek inkább 5-600


De az összes faj szerintem baromi oxigénigényes, nem igazán érdemes őket tartani. Kezdőként még annyira sem érdemes, de persze megpróbálhatod.

2013. okt. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát az aranyhal is kárász szóval lehet hogy a kárásznak is elég 2-300 liter. Bár a legtöbb aranyalnak elég debil formája van és emiatt rosszul úsznak. Ki tudja...
2013. okt. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kárásznál és a többi halnál nem hagynám,hogy túlságosan nagyra nőjön,ha már kényelmetlenül nagyok lennének,akkor elengedném őket valamilyen kisebb tóba vagy valahova.

Igazság szerint apró sügereket(kezdetben apró) mondjuk 3-4-5 centiseket és hasonló vagy ennél kisebb babahalakat szeretnék az akváriumba.Úgy gondoltam,amég kicsik a sügerek esetleg csontival? etetném őket,majd fokozatosan megpróbálnám a kishalakkal etetni őket>igazság szerint ezért akarok az akváriumba babahalakat,keszegeket,hogy esetleg levadásznák a kisebb halakat.Bár nem tudom ez mennyire lehetséges,lehet hogy jó nagy hülyeséget írtam ezzel(elnézést)Írták itt fentebb hogy 50liter nagyon kevés ezért arra gondoltam lehetne 80-110 literes és homokos aljzattal egy két kővel növénynek nem tudom mi kéne...2 kisebb kapacitású levegőztető,szűrő nem tudom milyen lenne a jó.Egyenlőre ennyi jutott eszembe,ez így megfelelne-e vagy ez nagyon rossz így? Ha kicsi ez a 110liter akkor minimum mekkora kéne? Ha nagyobb annál jó lenne ez az "összeállítás"?(pár darab (eleinte)kicsi sügér,babahalak,kicsi keszegek--2kisebb levegőztető--aljzatnak:homok? vagy mit ajánlanátok?--növényeket nem tudok mondani,mit ajánlanátok?--esetleg pár darab követ tennék még az akváriumba--kezdetben csontival etetném a sügereket és a kishalakat-később a sügereket kis halakkal keszegeket csontival.

Mi a véleményetek erről? A tanácsokat szívesen fogadom.Mindenképpen sügér-kishalak párosításos akváriumot szeretnék.Ha valami óriási hülyeséget írtam nyugodtan leírhatjátok,hogy ti mit tennétek a helyemben.

Köszönöm előre is a segítséget!

2013. okt. 31. 16:25
 15/17 Pendulum92 ***** válasza:

Én még jó rég hoztam tóbol kicsi csapósügereket akváriumba. Olyan 3-4 darabot. Kezdetben el voltak, persze sokat gubbasztottak, de még enni is ettek végül fagyasztottat. Aztán egyszercsak felfordulva találtam őket, gondolom nem szerették a meleg, oxigénszegény(nekik) vizet.



Igazából ennek a hidegvízi tavihalakat akváriumba(kivéve aranyhal) dolognak nincs nagy hagyománya, és szerintem nem is véletlen. Én ilyen 100 liter körül nem próbálkoznék. Ráadásul annyi szép, érdekes, trópusi hal van, amiből lehet válogatni. Nekik jobban megfelel a lakások hőmérséklete, a hidegvízi halak inkább hűvösebb vizet kedvelik.

Talán egy csapósügér-sneci párosítást tudok elképzelni akváriumba, de csak minimum 300 literbe. Bár akváriumban nem szokás olyan halakat tartani, amik a természetben egymást eszik.. kivéve, ha direkt etetni akarod a ragadozó halaidat.

2013. okt. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én még mindig csigasügereket javaslom ha van köztük egy 5centis hím az már óriásnak számít ilyen 4cmesek átlagban.Igaz kishalakat nem esznek de érdekesek és nem csilivili díszhalak.
2013. okt. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kiemelted a kérdést gondolom már megint ebben gondolkodsz.Ha van nagy akvád nyáron hideg házad és jó szűrésed mehetnek bele a csapósügerek.Egyébként még mindig nem rossz ötlet a csigasügér mióta előjött ez a kérdés megkaptam őket 4dbot azóta már van vagy 20 kicsi is xddd
2014. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!