Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora a legkisebb akvárium...

Mekkora a legkisebb akvárium méret, amiben tarthatók halak, és mennyi, milyen halak tarthatók benne?

Figyelt kérdés
Azért érdekel, mert jó volna néhány, nyugtatólag hat rám a látványuk, de nem bírok emelgetni.
2009. nov. 14. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
sziámi harcoshal:Minimum 3.5-4 literes akvárium kell neki .Nagyon szép hal.De vigyázni kell az egésségére is ezért minden héten egyszer kell csepegtetni az akváriumába 5 csepp parakill-t.
2009. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
de am a sziámiból csak egyet tarts egy akváriumban.
2009. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Ennyi literben?Állandóan gyógyszerezve?Jó rövid életű lesz.Vegyél egy 20 literest,abban már ellesz.
2009. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem először egy 4 literesbe volt, de azt összetörtem és most egy 30 literesbe van ami már szinte palota neki. :D Amúgy tényleg nem jó mindig gyógyszerezni, mert megszokja a szervezete, hogy nincsenek baktériumok a vízben és ha olyan vízbe kerül amibe vannak akkor megbetegszik és akár el is pusztulhat.. Amúgy nem túl nehéz egy sziámi harcoshalat tartani, de szerintem 4 liternél kicsit nagyobb aksit vegyél neki, mert nekem is az volt vele a bajom, hogy bekapcsoltam a vízszűrőt és a hal meg pörgött a vízzel együtt. :D Amúgy nem kell hozzá sok minden. Egy vízszűrő és egy vízmelegítő és persze dekoráció az aksiba (kavics, növények, stb.). Légpumpa nem kell neki mert labirintkopoltyús, ami azt jelenti, hogy feljön a víz tetejére és úgy vesz levegőt. Ja és az akváriumot szigorúan letakarni, mivel nagyon könnyen megfázik! Remélem segítettem. :) Üdv: C.
2009. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amúgy az akváriumot nem kell emlgetni ha teli van vízzel.. Azaz nem is szabad, mivel könnyen szétreped, széttörik.. (ha erre gondoltál amikor az emelgetést mondtad..)
2009. nov. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Takarításkor van nekem vele gondom, ha nem is az akvárium, akkor a vödör, amibe a vizet kiemelem, a vállaim erősek, de a karom nem igazán, szóval vagy nem bírnám el egyszerre, vagy az időmet venné el a sok víz. A lelkemnek viszont jót tesz a látványuk. Azt se akarom, hogy rossz legyen neki, ezért kérdezek inkább, aztán mérlegelek. :-)
2009. nov. 14. 21:43
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
Én nem ajánlok méretet, ezt döntsd el te magad.Egy 40Literes akváriumnál, 10-15liter vizet ajánlott cseréni hetente.Ha két napra elosztod akkor 5-5 liter,ha kettőt fordulsz egy nap akkor 2,5-3 litert kell megemelned egy-egy alkalommal.Minden méretű akváriumnál kb a víz 20-30%-át cseréljük hetente.Kell még egy jó szűrő és világítás is a növényeknek.Ha trópusi halakat választasz akkor fűtés is kell.Egy szép akvárium látványa, valóban gyógyítani képes a lelket.Jó halazást és gyógyulj meg,mielőbb.SN.
2009. nov. 15. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél egy 25l-eres akváriumot abba 6vörös neont ,1 betát, 4mollit(ezüst vagy black szentem)4guppit, melegítőt, szűrőt ,levegőztetőt

üdv:somdoni jobbulást

2009. nov. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 1,5 literes üvegbe szoktam kimerni a vizet. Ha teljes vízcserét csinálok akkor fél óra alatt kész vagyok. (ebbe benne van a víz kimerése, takarítás és az akvárium vízzel feltöltése) Szóval szerintem nem sokáig tart. :) A 20-30 %-os vízcsere meg pár perc alatt megvan. :) Amúgy 30 L-es aksim van. Üdv: C.
2009. nov. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
Slaggal leszívni egyszerűbb a vizet és az ázalékot, mint meregetni.De ezt mindenki maga dönti el.
2009. nov. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!