Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó lesz ez a kezelés?

Jó lesz ez a kezelés?

Figyelt kérdés

kb. 2hónapja inditottam egy akváriumot 6 panda páncélossal, és 5 törpe szívóharcsával. Két hét után meghalt egy pandapáncélos, úgy, hogy bevérzett a hasa az egyik oldalt. Másfél hónapra rá meghalt mégegy páncélos ugyanebben. Megjelent a bevérzés, és még aznap meghaltak pár órára rá. Félek, hogy hamarosan megint elpusztul valamelyik.

Szeretném lefertőtleníteni az egész akváriumot. A sera bactopur direct jó erre? Esetleg parakillt?

A halaknak most tünetmentesek, nem lesz bajuk a kezeléstöl? Megszabadulok ettöl a betegségtöl?


2013. okt. 31. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem bactopur direct, ki szokták bírni a kezelést, csak addig ne adj nekik enni, előtte egyenek sokat, meg utána
2013. okt. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Utána nitrivec elég, vagy aquatan is kell?
2013. okt. 31. 23:28
 3/4 haszi válasza:
félig leszívod az akváriumot újratöltöd adol nekik sera-t aztán a kezelés után ismét leszívod kb. félig és újra töltöd és nem lesz több ilyen. :)
2013. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már megcsináltam.

Volt egy vízcsere, kb. 30százalék, másnap ment a sera bactopur, aztán 80óráig úgy állt, utána 30százalék vízcsere, másnap megint 30százalék vizcsere meg szűrőtakarítás és akkor belement valamennyi nitrivec, de nem annyi amennyi rá van írva.

Sajnos nem volt elég cserevizem, ezért a koszos akváriumból leszívott vizet, amiben kimostam a szűrőt engedtem vissza az akváriumba, elég nagy homályt csináltam meg a nitrivec is homályosított. Most mindenki jól van. Jövő héten pótolom a halállományt.

2013. nov. 9. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!