Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór elleni kűzdelem?...

Darakór elleni kűzdelem? Pontról pontra mit kell tenni? (60 l-es akvárium, hőfok 26-28°C, belsőszűrő-sajnos márkát nem tudok, mert örökölt és lekopott már, aktív szenes, szivacsos)

Figyelt kérdés
Egy régebbi halamon (Betta hím) keresztül úgy tűnik behurcoltam a társas akváriumba a kórt. Már 1 hónapja kezelem karanténban és tünetmentes volt, így betettem a 60l-esbe és mintha a többieken is látnám a fehér kis pöttyöket. Bár a viselkedésük egyelőre a megszokott (aktív). Sera Costapur van itthon. Ha a szűrőből kiveszem az aktív szenet, az attól még mehet? (mert külön légpumpám nincs)

2013. okt. 15. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Hőfokot fel 30-ra és 10 l-nként egy evőkanál só.
2013. okt. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok. ez a módszer nálam kalászhalakat is gyógyított
2013. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de idő közben kiderült, hogy ez már nem darakór. Legalábbis a kereskedésben azt mondta az eladó, hogy úszórothadásról van szó. Úgyhogy most azzal kezelem őket...de nagyon aggódom miattuk, mert szaporán veszik a levegőt és vegetálnak az akvárium alján :(
2013. okt. 22. 00:17
 4/4 Libiko válasza:
Én megpróbálnám külön akváriumba tenni friss vizet állni hagyni pár napig vízelőkezelővel és Sera Omnipur használatával mert ez a gyógyszer több betegségre jó nem szabad etetni és szürni a vizet csak levegőztetőt használni meg vízmelegítő 28FOKRA tekerd fel. Addig az eredeti akváriumot teljesen kifertőtleníted és kitakarítod és üresen halak nélkül esetleg jó baci elősegítésével járatod addig a 7napig és mehetnek vissza plusz lehet kapni gyógyszeres haltápot azzal utána etetni.amíg a gyógyszeres vízbe vannak lehet tenni Sera toxiveket ne kapjanak mérgezést véletlenül se.nekem ez váltbe
2016. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!