Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 500 literes akváriumot hogyan...

500 literes akváriumot hogyan rendezzem be? Most 120 literes van, félek a váltástól. Segitetek?

Figyelt kérdés
120 literes akváriumom van 3 éve, de a párom szerint kicsi...!:) rendelt egy 500 litereset úgy,hogy kb semmit sem ért hozzá. Akvarista üzlet tulajára bízta a felszerelések beszerzését. Jelenleg van egy vitorláspárom, 2 házmesterhal, 3 szép zebradánió,5 kolibrihal és egy platti nőstény, valamint egy botia. Természetesen Őket viszem a nagy akváriumba. Tudnátok abban segiteni,milyen nagyobb méretű halat vehetek hozzájuk? Ugy döntöttem az akvárium berendezését szintén szakemberre bíznám,hogy ne legyen tákolmány. Kiket/kit javasoltok? Köszönöm a segítséget előre is!
2013. nov. 1. 08:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
De nekünk lágy vízre van kötve a folyóvizünk,tehat lágyvíz folyik a csapból. A diszkosz nem öli a vitorlást?
2013. nov. 1. 20:06
 12/17 A kérdező kommentje:
Megnéztem a profi akváriumtelepítőket,amit irtatok: 1800 Ft/literx500 liter=..... Le sem írom....igy sem lesz kétforint a nagy aksi, de ez sok(kkk). Persze gyönyörűeket csinálnak:) ha tudok, elutazom Törökbálintra,ott a bemutatotermük, lopok ötletet. Csakhogy megvalósítani nem fogom tudni:(
2013. nov. 1. 20:11
 13/17 anonim ***** válasza:

Semmiképp se helyezzük egybe vitorláshallal. Ugyanis létezik egy parazita, aminek a vitorláshal közteshordozója, vagyis őt nem fertőzi meg. Viszont a diszkoszhalakat azonnal megtámadja.


Read more: [link]

2013. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Igen,ezt en is olvastam....:( pedig olyan csodaszép! Más hasonló,szinpompás hal esetleg?
2013. nov. 1. 21:38
 15/17 anonim ***** válasza:

törpe gurámi, gyöngy gurámi.

-nekik is lágy víz kell

-a törpe gurámi hím elszántan védi az ivadékokat

-csak nyugodtabb halakkal tartsa akik nem piszkálják meg az úszójukat, kell nekik a felszíni levegő is tehát teljesen ne takard le az akváriumot, de ne is ugorhassanak ki a halak, ha majd tartasz arra hajlamosat



itt van 1 jó összeállítás 500 literre:

4 vitorláshal (2 pár)

10 házmesterhal

15 zebradánió

15 kolibrihal

5 nőstény platti (hogy ne szaporodjanak el)

botia: ez jó kérdés, hogy csapatban érdemesebb-e, erre válaszoljon egy nagyobb szakértő, mondjuk hable. mondjuk botia is létezik többféle, tehát jó lenne pontosan meghatározni, hogy Bengáli díszcsík Burmai díszcsík Pakisztáni díszcsík Sávos díszcsík közül melyik. a fajok igényeit a googleba beírva megtalálod.

2013. nov. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

pakisztáni botiám van. Akkor vettem,mikor apukám kezelte egy hónapos külföldi kintlétünk alatt szegény halaimat és több volt a csiga,mint a hal..,,, na, a botia kiette őket 2 nap alatt,mind egy szálig:) rettentő félénk volt, mostmár nem fél tőlünk, és nappal is sokat mutatkozik. Társaság nem ártana neki, ezt tudom.

A gurámik gyönyörűek! őszintén én még nem láttam ilyen halat élőben,csak a neten. köszönöm az ötletet!

jövő héten megyünk megnézni a profi akvaristák stúdióját,bemutatótermét. Hajlik a párom arra,hogy velük rendeztessük be. remélem a személyes megbeszélés során nem lesz 900.ezer forint az árajánlatuk/akvárium......

2013. nov. 2. 17:17
 17/17 A kérdező kommentje:
hable,láttam a tengeri aksis művészfilmed, állat:) Gondolom, tudod, hogy gyönyörű, de azért mondom én is:)
2013. nov. 5. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!