Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium, szűrőanyag-beüzemelés?

Reptoid kérdése:

Akvárium, szűrőanyag-beüzemelés?

Figyelt kérdés

Ha minden igaz, 2 hét múlva be fogom telepíteni az akváriumomat. A régi rendszeren alakítottam kicsit, megcsináltam újra a csövezést, világítást stb.

A lényeg, hogy úgy 2 napja már megy a tesztüzem, hogy valahol szivárog-e a víz stb, de perpill teljesen üres az akvárium meg a szűrőakvárium is.

Jelenleg csapvízzel van feltöltve, de majd lesz egy teljes vízcsere lágyvízre.

A kérdés, hogy berakjam-e esetleg már most a szűrőanyagot alulra, hogy megtelepedjenek a bacik? Olvastam, hogy valaki halkaját szór be egy-egy kicsit, van aki baktériumkultúrát használ.

Most egy olyan jó 400 liter víz kering, ahhoz mennyi halkaját szórjak nagyságrendileg, illetve milyen sűrűn?

Gondolom érzésre :D


2013. nov. 1. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért ha új a szűrés én minimum 3hetet várnék a telepítéssel.Elég ha úgy érzéssel 2naponta egy jó csipetnyit teteted a bacikat.
2013. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyelőre úgyis csak gazok menne bele, úgy értettem a telepítést.
2013. nov. 1. 12:47
 3/5 anonim ***** válasza:
persze tedd be a szűrőanyagokat
2013. nov. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen nektek!


Okés, akkor hadd menjen.

A kaját azt szórhatom közvetlenül a szűrőanyagra?

2013. nov. 1. 15:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az akváriumba ne a szűrőbe.
2013. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!