Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nos, mindent az aljzattisztító...

Nos, mindent az aljzattisztítóról. Szükségessége, milyet érdemes venni, milyen típus, ami jobb?

Figyelt kérdés
Nyugodtan lehet linkelni, nyilván nem kell leírni az egész témakört... Ja, és, mert hajlamos lennék elfelejteni : Képzeljetek minden válasz után oda egy hatalmas betűkkel írt KÖSZÖNÖM SZÉPEN!-t!
2013. nov. 2. 11:01
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Segítek:

Milyen módszerrel működő legyen?

Milyen márka?

Hogyan használjam (jó tudom, de mire kéne ügyelni?)?

2013. nov. 2. 11:30
 2/23 anonim ***** válasza:

Egy másfél méteres cső és egy kis üdítősflakon kettévágva, rászigetelőszalagozva a cső egyik végére.


Ez hasonló, és jónak néz ki

[link]


De lehet kapni pumpásat is, aminek a pumpa részén néha kitörik a nyelve. Viszont amíg nem romlik el, addig elég jól használható.

[link]


Vagy golyósat, ennek beakad a golyóhoz a kosz, aztán eltömődik a cső, és mehetsz a mosdóba kitisztítani: [link]


Van elemes, amit ha túl mélyre nyomsz beázik az elemtartója és bedöglik az elektronika. Ez gyenge plexi csőből van, ami törékeny, ezért óvatosan kell összerakni. [link]

Ezzel lehet úgy porszívózni, hogy a koszt szívja csak, a vizet visszanyomja az akváriumba.


-------


Én olyat csináltam, hogy a pumpásnak a műanyag csövét ráraktam egy rendes gumi slagra, csak hogy a vége egyenes legyen, tudjam irányítani, de nem raktam rá tölcsért.

2013. nov. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
És egy csak amolyan lógatós szűrő vajon működhetne aljzattisztítóként? És egy csiga milyen hatékony ilyenben?
2013. nov. 2. 11:35
 4/23 A kérdező kommentje:
És egy elektronikás: Kb. milyen hosszú egy ilyennek a csöve? Mert az én akváriumom kemény 30 centi magas lesz-ami 2-3 centi mínusz a tetején a vízből.
2013. nov. 2. 11:39
 5/23 anonim ***** válasza:
Nem, az akasztós szűrő nem fog aljzattisztítóként működni, mert nem olyan nagy a sodrása, és nem sétál a csöve a halkaka után, hogy azt összeszedje.
2013. nov. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Az elemesnek a csöve változtatható, ki lehet húzni hosszabbra, rövidebbre.
2013. nov. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Aha, esetleg tapasztalat egy elektromossal kapcsolatban, ami jól működött nálad?
2013. nov. 2. 11:43
 8/23 anonim ***** válasza:
Nekem beázott és bedöglött úgy a 3-madik használat után. Biztos én voltam az ügyetlen.
2013. nov. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Feleslegesek ezek az elemes hülyeségek, még a vizet se szívják le hanem visszanyomják az akváriumba. A kettévágott palack és a szájára húzott gumicső.
2013. nov. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
És vödör az akváriumnál lejjeb, a víz meg közlekedőedények elvén áramolni fog a keskeny csövön keresztül a vödörbe, amitől a folyamat erőt nyer, és szivattyúzok. Csakhogy kipróbáltam: egy fentebbi edényből egy lentebbe egy csövön az istennek sem akar lemenni nekem a víz. És ahogy mondtam, nem gondolkozom, mert a végén még átalakítok egy fűnyírót, tehát egyszerűbb, ha eláruljátok, milyen doomságot csináltam.
2013. nov. 2. 12:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!