Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízcserét lehet így csinálni?

Vízcserét lehet így csinálni?

Figyelt kérdés
Elkövettem azt a hibát, amit vélhetően sokan, hogy úgy vágtam bele ebbe a hobbiba, hogy vízcserét nem csináltam még csak egyszer egy részlegeset, amikor kisebb fertőzésre gyanakodtam. Pár hónapja van ez az akváriumom, a halak, növények jól élnek, a nitrit mennyisége:0 a nitráté valamivel több, mint 0, de bőven a biztonságos értéken belül. Ammóniamérőm nincs. A kéménységek a tartott halaknak jó, (a ph-t majd szeretném lejjebb vinni). Tehát most, hogy sok szakirodalmat olvastam, jó lenne vizet cserélni, hetente 10%-ot, azaz az én esetemben 10 litert. A szűrésem jó, valszeg a sok növény, úszó növény miatt alacsony a mérgezőanyagok mennyisége. Lehet több hónap vízcsere nélkül hirtelen hetente 10 litert cserélni aljzatporszívóval?
2013. nov. 3. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Óvatosan szoktasd őket a vízcseréhez de 100liternél inkább 20%kellene hetente.Egyébként azt nem hiszem el hogy ilyenek az értékeid ha hónapokig nem cseréltél.Milyennel tesztelted papírral vagy valami csepegtetőssel?
2013. nov. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Easy Life 5in1 csíkteszttel. Én se hittem el, de nagyon örültem amikor láttam. Mondjuk sok növény van tényleg az aksiba, a felszínen úszók kivonják a vízből a nitrátot, nitritet.
2013. nov. 3. 19:51
 3/6 A kérdező kommentje:
ja meg az aksi egy része ioncserélt vizű
2013. nov. 3. 19:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem cserélj először csak fél vödörrel, hogy egy kicsit frissüljön, de a halak még ne ilyedjenek meg.

Aztán pár nap mulva 1 vödörrel. Majd köv héten akár 2 vödörrel is lehet.

2013. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Eleinte legyél óvatos.
2013. nov. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pendulum92 ***** válasza:

Nem szeretnélek elkeseríteni, lehet, hogy nincs baj, de ezek a csíkok nem túl megbízhatóak...


Pontosan milyen a növényzeted? Fotót tudnál mutatni?


Nagyon dús esetén tényleg lehet lemenni 10%-ra.

2013. nov. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!