Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kell csinálni a heti vízcserét...

Kell csinálni a heti vízcserét az elején?

Figyelt kérdés
most vettem az akváriumomat 60 literes szűrő,levegőztető van benne két nagyobb növény és egy vasfa...most még nincsenek benne halak...így is kell a heti vízcsere?
2011. jún. 27. 23:11
 1/8 anonim válasza:
0%
Ha nem vettél halat minek töltötted fel? O.o am mindegy nert ígyis kell cserélni ha nem akarod hogy algás legyen..
2011. jún. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azért töltöttem fel h elszaporodjanak a hasznos baktériumok...és am nem algásodik....tudna valaki olyan válaszolni aki ért is hozzá?
2011. jún. 27. 23:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy kell, sőt még gyakrabban, nagyobb mennyiségben.
2011. jún. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem most már a 4. hete megy üresen az akvi. Eddig vízcserét még nem csináltam, csak 1 kis halkaját tettem szűrőbe, hogy "etessem" a baktériumokat. Ezt te se hagyd ki.

Amúgy szerintem nem kell még így az elején vízcsere, vagyis én nem fogok csinálni, eddig sem csináltam. Majd csak a halak érkezése után. Ha biztosra akarsz menni, vegyél nitrát tesztet és mérd le, de szerintem ezzel nem fog nagyon megnőni a koncentráció.

Jó halazást!

2011. jún. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem kell vízcsere. a vízcsere akkor kell ha vannak benne halak hogy a nitrátot és nitriteket cseréld a vízzel. tehát neked még nem kell !
2011. jún. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
oké..köszönöm szépen a válaszokat!:)
2011. jún. 28. 00:21
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Elég, ha utána töltöd az elpárolgott vizet.Mielőtt megveszed a halakat, csináld meg az első részleges vízcserét és utána egy-két hetente 20-30%-ot ajánlott lecserélni.
2011. jún. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy a halak érkezése előtt legyen meg az első 30%, utána pedig az előírtnál kicsit gyakrabban, mert a bacik lassan követik a változásokat.
2011. jún. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!