Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék venni a barátomnak...

Szeretnék venni a barátomnak ajándékba két pici halat. Miket kell tudnom ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mindig vágyott valami kisállatra, de a kutyájuk mindenre ráveti magát, ami él és mozog, ezért a rágcsálók ki vannak zárva.A kutyákat tudtommal nem nagyon érdeklik a halak, ezért gondoltam arra, hogy két kis aranyhallal (vagy bármilyen szép, kistermetű hallal) lepném meg őt karácsonyra.

Milyet érdemes választani? Semmiképp nem akarok gömbakváriumot venni, mert úgy tudom, az túl kicsi a halaknak, viszont nincs pénzem hatalmas akváriumokra (pláne nem két kis halacska kedvéért).Milyen megoldást ajánlotok, mekkora akvárium kellhet nekik?Mennyibe kerülhet az akvárium + hozzá a felszerelés?

Elnézést a sok értetlenkedésért, de nekem még nem volt halam.A válaszokat előre is köszönöm.


2009. nov. 15. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Aranyhal egyáltalán nem kicsi hal.

Sőt, a legkisebb halaknak sem árt egy 25-30 literes akvárium.


Ha pénz szűkében vagy és valami különlegeset, izgalmasat és mindemellett nem drágát akarsz venni akkor tedd a következőt:


- Vegyél egy akármilyen pici akváriumot (olyat pl. amit íróasztalra tud tenni a barátod). Én pl. egy kb 3 litereset vettem a barátnőmnek.

- Vegyél egy légpumpát és porlasztókövet hozzá. A legkisebb tökéletesen megfelel.

- Vegyél egy pici vasfát bele, akkorát, belefér, pár száz forint lesz

- Vegyél egy tő microsorium nevű növényt. Jobb boltban tudni fogják, hogy mi az. Így néz ki:

[link]

- Ezekután vegyél Red Cherry vagy Amano garnélákat. Picik, akváriumban is könnyedén, tulajdonképpen törődés nélkül akár szaporodnak is, szépek, különlegesek és olcsók. Literenként 4-5 darab is vígan elél.


A microsoriumot szedd ki a kosárból, amiben árulják, vágd vissza a gyökerét (előtte szedd le róla azt az üveggyapotot, amibe ültetve van) és damillal kötözd a fára. Pár hét alatt rá fog szépen nőni a fára. Ne ültetsd az aljzatba!


Szép, különleges ajándék és pár ezresből megvan. Világítani lehet egy sima asztali lámpával.

2009. nov. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és karbantartása annyi, hogy hetente egyszer a víz 1/3át cseréljétek le 2-3 órát állni hagyott csapvízre.
2009. nov. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

2 guppi, az nagyon szép, és a lehető legigénytelenebb hal.

Bírja a szélsőséges vízhőmérsékletet is.

Szifó is jó.

Árakért szerintem sétálj be egy kisálat kereskedésbe.

2009. nov. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én senkinek nem vennék AJÁNDÉKBA semmilyen állatot, még halat sem...

Mert az állat nem AJÁNDÉK!

Ha valaki elszánta magát, hogy magához vesz egy állatot, akkor azt őneki kell eldöntenie, hogy milyen, mekkora, milyen színű, milyen fajtájú legyen, mert ő fogja tartani évekig...

Egy állat (vagy kisállat) valóságos családtag, márpedig hogy kit fogadok be a családomba, azt nekem kell eldöntenem.


Inkább vegyél neki valami más ajándékot...

2009. nov. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A rákra még nem is gondoltam, ez nagyon jó ötlet, és jól hangzik! Szerintem ezt a választ úgy ahogy van, kinyomtatom, és besétálok vele egy állatkereskedésbe. : D

2009. nov. 15. 22:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Válaszd ki a pénztárcádnak megfelelő akváriumot és azt add ajándékba! Valaki iszonyodik az ancitól, szerintem szép. Valaki szerint csúnya az üvegharcsa, más rajong érte és hallottam már olyat is, hogy nem tetszett a kakadu törpesügér, mert nagy a szája.

A halat, rákot válassza ki az ajándékozott.

2009. nov. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem lehetne venni neki valami mást? Nem tartom jó ötletnek, ha valaki állatot vesz ajándékba, még ha az egy hal, akkor is...
2009. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A garnéla nem rossz ötlet,viszon igényli a tiszta vizet,relatív jó szűrő kell hozzá.És soknak tartom literenként az 5-öt.Egy 10 lityós aksiban azért,jó hogy kicsik,meg minden,de nem zsúfolnék össze 50 garnélát... Szerintem akkor vegyél egy 20 literest,mindennel amit leírt,kell fűtés és levegőztető is,és a növény miatt nem árthat a világítás sem...Így már árben ugyan ott tartasz,akkor már inkább 20 literbe 5 hím guppi,és kész.Azok alá még mindig tehetsz egy két garnélát...mondjuk 4 guppy hím és 4 garnéla.Nem kell tele zsúfolni állatokkal.Az rontaz öszképen,ha a ló túloldalára át huppansz...
2009. nov. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma vettem egy 4 literes akváriumot mindenféle mütyürrel (szűrő, stb..amiket adtak hozzá).Csak két halat/rákot szeretnék beletenni, mert minket szimbolizálnának ( : D ), szóval ez elég lesz nekik, a kereskedésben is ezt mondták.
2009. nov. 16. 18:59
 10/11 anonim ***** válasza:
10%
Akk két red scherry t inkább... Amugy " a kereskedésben is ezt mondták":A kereskedésekben 10 literbe nyugodt szívvel,mintha szakértők lennének 5 aranyhalat beajánlanak.Miközben aranyhalaknak min 100literes akvárium kell...
2009. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!