Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 literes akváriumok milyen...

FilippoLippi kérdése:

200 literes akváriumok milyen felszereléseket használnak?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból kérdezem, hogy ezek a szépen benövényesített 200 literes akváriumok, sok hallal milyen fénycsöveket, szűrést, fűtést igényelnek?

2013. nov. 10. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

200 literen nekem úgy volt eleinte, hogy 3db ilyen cső:

[link]

plusz 2db ilyen cső:

És kettő hagen flora glo cső is volt.

[link]

A végére meg még tettem elfektetve egy 20 Wattos izzót, ilyet: [link]


Csináltam egy fekete fa tetőt és szereztem többféle foglalatot, volt amit obiban vettem (konyhai pultmegvilágító fénycső armatúrát) és azt belecsavaroztam a tetőbe egymás mellé szépen.


Egy ideig ezzel ment, aztán azt akartam hogy szebb legyen és vettem egy ilyen lámpát.

[link]

Ebben így ezek a fénycsövek nem jók, de ha édesvizihez kéred akkor nem tengeri csöveket fognak beletenni. Kell bele 3db 6500K, és maradhat egy lila plant cső is.

Hát ez jobban néz ki.


De ha most csinálnám újra, lehet hogy ledekkel próbálnék variálni. Fa tetőbe építenék 3 Wattos powerledeket egymás mellé, 6500Kelvinesből pár darabot. Szerintem lehetne a bajonettes foglalatút venni, vagy a sima E27-es foglalatút. Lehet hogy hosszabb élettartamú lenne.

Viszont azt ki kéne kísérletezni a növényeken, mert nem tudom mennyi kéne belőle ahhoz, hogy nőjenek is.

2013. nov. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kicsit megtévesztően írtam.

Szóval ha T8-as 60centis csövet raksz bele, abból összesen 5db kell, plusz a végére lehet tenni egy izzót is.


Ha viszont T5-ös csövet veszel, abból elég csak 4db 24Wattos.

2013. nov. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!