Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » ártézi vizet is kell álni...

Miska2002 kérdése:

ártézi vizet is kell álni hagyni vagy fertőtlenteni vagy rögtön mehetnek bele a halak?

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 07:14
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:
Honnan vetted te ezt az ártézi vizet?
2013. nov. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én kunszentmártonban lakok és itt van egy olyan kút amiből az folyik na de az jó??
2013. nov. 11. 15:42
 3/8 A kérdező kommentje:
ja nem ártézi hanem artezi
2013. nov. 11. 15:43
 4/8 A kérdező kommentje:
sorry artézi
2013. nov. 11. 15:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Üresjáratás akkor is kell kezdésnek viszont ezt vízcserekor egyből öntheted mert nem klóros nagyon tiszta és egészséges víz.Viszont nem ártana megnézni keménységét hogy milyen mert az lehet szerintem keményebb is.Egyébként nálunk is lehet ilyet szerezni vagy 10 kmre én még nem hoztam de sokan járnak oda ha közelebb lenne tuti onnan hoznék akiba.
2013. nov. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pendulum92 ***** válasza:

Hát az, hogy jó így nem lehet megmondani. Attól is függ, hogy milyen mélyről van. Bár általában az artézi kutak már elég mélyek, hogy a szennyezés minimális legyen.

Lehet, hogy nagyon kemény, ha termélvíz volt, akkor rengeteg oldott anyag lehet benne. Ha nincs bevizsgálva, elég lutri a használata. Mértem én már 35 méteres kútban is termálvíznek megfelelő iontartalmat. Én maradnék a csapvíznél, az csak egy bevizsgált, ivóvíz minőségű víz.

2013. nov. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
akkor maradok a csapvíznél de meddig haggyam állni a vizet? 5-6 nap?
2013. nov. 12. 06:40
 8/8 Pendulum92 ***** válasza:
1 nap bőven elég.
2013. nov. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!