Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan mossuk ki a bazaltot?

Hogyan mossuk ki a bazaltot?

Figyelt kérdés
Merthogy, úgy tudom, ki kell mosni. Úgyhogy fogtam egy 12 literes vödröt, beleborítottam úgy 4 liter bazaltot, U0-ást, tehát 0,5-2 mm, és... másfél óráig csináltam aztán megírtam ezt a kérdést. Szóval: mindig ráengedek úgy 4 liter vizet, jól megforgatom benne, a keletkező zavaros, szürkés vizet meg kiöntöm. Csakhogy már 35-ödszörre csinálom, a víz ugyan mindig egy kicsit kevésbé szürke, de ezt csak (a 20.tól csináltam mintát) minden 5. minta összehasonlításánál érzékelhető normálisan. Szóval, mit csináljak, mossam tovább, vagy módosítsak technikát, Ti hogyan csináltátok? Ja, és lávakövet, faágat kifőzni, ugye?

2013. nov. 12. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
mivan?
2013. nov. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most te trollkodsz? Ember, akváriumi bazalt (talaj) kimosása.
2013. nov. 12. 17:57
 3/10 A kérdező kommentje:
Most, hogy így olvasom, nem annyira egyértelmű. Tehát: akváriumi talajnak használatos U0-ás bazalt kimosása.
2013. nov. 12. 17:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Az van, hogy amikor te megkevered a vödörben, eltöredezik és az apró port látod fekete lének.


Próbáld úgy, hogyha van egy kis hálód, abba beleöntesz csak 2 maroknyit, a csap alatt átfolyatod rajta a vizet.


Én másképpen nem tudtam kimosni, de még így sem tökéletes, az akváriumban majd meg kell várni míg leüllepszik.

2013. nov. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A lávakövet mért kell kifőzni? Én csak megmostam és kész.
2013. nov. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Norbig ***** válasza:
Ki kell főzni a lávakövet? :O
2013. nov. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pendulum92 ***** válasza:
Nem kell kifőzni szerintem. Tedd bele nyugodtan az akváriumba, le fog ülepedni.
2013. nov. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A lávakő csak leülepszik :D

Naaztán: van biolabdám, 1 liter (87 darab :D ), T30-as szivacsom, meg sera siporaxom, szóval, hogyan helyezzem őket rétegekbe? Ja, és a háló, amiben a sera siporax van, nagyon nem praktikus, mert úgy nem tudom helytakarékosan elrendezni az oldalpolcosomban, szétszedhetem (mármint a hálót, és kiönthetem-e belőle a siporaxot) ? Az akváriumból az oldalpolcosba vezető cső 1,9 centis (átmérő), az milyen mélyen tegyem be az akváriumba?

2013. nov. 12. 20:16
 9/10 anonim ***** válasza:
persze hogy kiöntheted a siporaxot
2013. nov. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a biolabdát tenném alulra, aztán valahogy szorítsd le a szivaccsal, mert lehet h fel akar majd repülni.
2013. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!