Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szegeden hol van olyan tüzép...

Szegeden hol van olyan tüzép ahonnan tudnék szerezni bazaltot?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Fel kell hívni őket. A legtöbb helyen szoktak tartani. Próbálhatsz apró, 1 mm szemcseméretűt keríteni, azt nehezebb. A legtöbb helyen csak durvább van.

2012. jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én dekorációnak szánom nagyobb darabot!
2012. jan. 16. 21:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt a legtöbb helyen szerintem fogsz kapni. Még áruházakban is szokott lenni szegélydíszként.
2012. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb sziklát, vagy követ akarsz, akkor Szőregen van egy jó kőlerakat, én ott vettem a köveket. Nem bazalt, de elég sötétszürke égy kicsit zöldes árnyalattal, valamilyen átalakult kőzet lehet. Itt van kép róla:

[link]

Van még nagyon sok másik fajta kő is, biztos találsz neked tetszőt. A lerakat a Szőregi úton van. Ha Szeged felől mész, akkor kicsivel a szőregi temető után, egy udvarban. A trópusosok is visznek tőlük köveket. Bazaltzúzalékot nem láttam ott. Amúgy szintén bazaltszerű köveket (inkább szürke) a villamos alól szedtem ki. Még nem olyan koszosak:) Alapos sikálás, főzés, savazás után jók azok is. Olyat is használok. Csak az újonnan felújított vonalakról szedd :)

2012. jan. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
melyik villamosra gondolsz?
2012. jan. 17. 16:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát a hármast pl nyáron csinálták, legalábbis a kálvária felöli részét, azt bizos. Én onnan szedtem. Mintha a József A. sgt. is nyári lenne, de arra keveset járok. Végül is a villamos nem szennyezi a kipufogóval:)
2012. jan. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hol is van az a hely Röszkén? pontosan?
2012. ápr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
bocs, Szőregen:D
2012. ápr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!