Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fejben összeraktam az akvárium...

Fejben összeraktam az akváriumomat, kezdő vagyok, ránéznél, hogy okés lesz-e?

Figyelt kérdés

54 literes (igen, én vagyok a tegnapi megszállott:) akvárium, 15 watt világítás, Eheim 2008-as szűrő, rajta harisnya.

-4 amano

-6-8 foltos kék szemű/pseudomugil gertrudae

-2 süncsiga

-2 zebracsiga


-gömbmoha

-wendt vízikehely

-vízipáfrány

-anubias

-vasfa


-2mm-es bazalt zúzalék, nem színezett

-egy kis aquatic nature schrimp soil


Kaja:

-haltáp

-spirulina tabletta

-schrimps natural

-zöldségek (vegyszermentes kertből)


Élőlényekben igyekeztem olyanokat összeválogatni, akik nem szaporodnak és a növényeket sem bántják. Növények közül ezek azt hiszem, árnyéktűrők


Kérdéseim:

- Az amano tényleg sokat kakil? Szükségem lesz aljzat szűrőre?

-Gondolkodom a rilin, mert azt olvastam, hogy nem szaporodik túl, erről van valakinek tapasztalata?

KÖSZÖNÖM!


2013. nov. 15. 13:48
1 2
 11/20 Pendulum92 ***** válasza:
Yourdestiny-nek abban igaza van, hogy egy jól megrakott 54 esbe jobb a 2010. De most 6-8 db nanohallal meg 6 db garnélával gond nélkül elbír szerintem. Ennyit halat 30-35 literbe szoktak rakni.
2013. nov. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy a komoly sodrásról annyit, hogy az Eheim szűrők állítható erősségűek.
2013. nov. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

:) És a 4 csigát se felejtsük el.:)

Hát, meglátjuk, hogy szuperál a 2008-as...

A cégvezető azt mondta, hogy nekik is ilyen van, csak a 2012-es verzió (gondolom a gyereké), és ő is automatikusan a 2010-est rakta bele, de visszacserélte a 2008-as ra. Elmondtam, mi lesz benne, elvileg működnie kell.. Ha nem, visszacseréltetem.

Kíváncsi vagyok, mennyi növényt bír el.

Holnap utazom Bp-re beszerezni az apróságokat (növény, aljzat, étek, stb). Aztán pár hét múlva keresek eladó halacskákat (nagyon beleszerettem ebbe a foltos kékszeműbe), meg a cukirály amanokat és persze csigákat is.

Úgy izgulok, mint egy gyerek (34 N), komoly jegyzeteket készítettem, és minden témába vágó archív kérdést-választ elolvastam a gyakin. Alig várom!:)

2013. nov. 15. 19:32
 14/20 anonim ***** válasza:
Én is izgulok mindig ha valami újat csinálok mint egy gyerek és ez érthető is miért mint egy gyerek 13F :D
2013. nov. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Apa::DDD

Ha szerencsés vagy, akkor ez így is marad. Heltai írta: akit az Istenek szeretnek, örökre meghagyják gyereknek!:)

2013. nov. 15. 20:43
 16/20 anonim ***** válasza:
:) Inkább te anya akkor mert én a te apád érdekes :D
2013. nov. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Csak rövidítettem a neved. Semmiképpen sem szólítanálak apámnak.
2013. nov. 15. 21:05
 18/20 Pendulum92 ***** válasza:

Az "fura" is lenne... :D


Amúgy sok sikert!

2013. nov. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Na szálljatok le rólam!:)

És mindent köszi!

2013. nov. 15. 21:24
 20/20 YourDestiny ***** válasza:
Egyáltalán nem csinálna komoly sodrást, mert szabályozható. És szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy kevés lesz a 2008. Nekem volt egy, a szivacsa rettentő kicsi. Biológiailag 54 literbe smafu.
2013. nov. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!