Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Öcsémtől kaptam egy akváriumot...

Öcsémtől kaptam egy akváriumot, milyen halakat lehet bele telepíteni?

Figyelt kérdés

Az elképzelés a naonhal és vörös neonhal, de jó volna valami más is. Olvastam, hogy a guppi viszonylag igénytelen, csak megférnének-e a neonhalak mellett?

Vagy milyen halat tudtok ajánlani, ami nem igényel különlegesen sok törődést, és meg van a neonhalakkal.

Az akvárium 54 literes, volt már használva, van hozá szűrő, és vízmelegítő is. A szűrőt mivel tisztítsam ki használat előtt? Az akváriumot valami szerrel takarítsam át, vagy csak csapvízzel?

Aljára a boltban kapható kavicsokat ajánljátok, vagy ha apró szemcséjű homokos kavicsot kimosom az is lehet-e az alján?

Vannak itthon tengeri csillag, és kagyló héjak, azokat használhatom dekorációnak?

Kérlek segítsetek!



2013. nov. 18. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Neon halaknak kicsi az 54 liter. Itt tudsz válogatni: [link]


Csapvízzel jó ha kimosod a szűrőt. Tengeri csillagokat meg kagyló héjat személy szerint nem tennék, szerintem nem illik oda.

2013. nov. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Neonoknak valóban kicsi ez az akvárium. Nagyon szép nano halak vannak , amelyek megfelelőek egy ekkora akváriumba. Pl. galaxy razbora, amanda lazac. Az akváriumot ecetes vizzel kimosod jól kiöblited. Talajnak én fekete bazaltot raknék. Nem kimondottan növényes akváriumba teljesen jó. Az, aquatic natura pro soil még jobb, ha sok növénnyel szeretnéd berendezni.
2013. nov. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmi értelme drága talaj gondolott szett az aki 15watt alatt semmilyen növény se fog megmaradni max olyan aminek mind1 milyen a talaj.
2013. nov. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem a neonnal teljesen megfér a guppi, de természetesen a többi elevenszülő is:molli, platti, szifó.

ezek a halak is igénytelenek max a szifónak egy kicsit nagyobb hely kéne, meg sajna a neonnak is.

2013. dec. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!