Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet-e üzemeltetni egy...

Lehet-e üzemeltetni egy növényes akváriumot co2 nélkül egy 2x18w vagy annál nagyobb világítással?

Figyelt kérdés
Nem tudokés nem is akarok venni egy co2 rendszert, de nagyon szeretnék egy növényes akváriumot berendezni. Az akvárium 100l-es lenne egy tetra tec ex 700 as szűrővel.

2013. nov. 14. 19:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Lehet persze. Attól függ milyen növények.

PL bacopa, vizi hortenzia, anubias, stb bírná.

2013. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Ennyi fényhez nem is kell co2.

Olyan növényeket kell összeválogatni, aminek elég ennyi fény.

2013. nov. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Pendulum92 ***** válasza:
Én is épp mostanában kaptam rá a növényezés ízére, a fényem 72 literre 33 watt, ez 0,46w/l, alig közepes. A vizem felesbe kevert ioncserélt, tehát 8nk-s. Tápozást profitóval és carboval oldom meg, a carbot nemrég kezdtem el, hatása még nem látszik, de már most nemrossz az akvárium.
2013. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Pendulum92 ***** válasza:
Tehát ez a low-tech vonal. Lehet valamit kevesebb fénnyel is kezdeni jó tápozással. Carbot mindenképp szerezz be.
2013. nov. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszi

Én azt hittem hogy ez a fény igenis kevés növényes akihoz de szerencsére tévedtem:D

2013. nov. 14. 20:39
 6/27 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekel mert én is ezen kezdtem el törni a buksim hogy hogyan lehetne én mondjuk inkább 70-80literes akváriumot szeretnék majd 2x24wattal meg kicsit fényigényesebb vallisnériát meg ilyeneket nem nagy igényesek elvileg de nem is gömbmohával egybe sorolhatóak :)Várom a válaszokat hozzád hátha én is tanulok valamit a növényekről :)
2013. nov. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Pendulum92 ***** válasza:

Jól kell összeválogatni a növényeket, és a tápozásra kell figyelni, nem olyan bonyolult.


Ez a múlt hétvégi helyzet: http://www.youtube.com/watch?v=qjVECelw63g


És ez a növényzet terén még csak a kezdet. Mostanában kezdtem csak növényesíteni jobban. És low tech bőven.

2013. nov. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Jól néz ki az akvárium. Én is valami ilyet szeretnék.
2013. nov. 15. 15:21
 9/27 A kérdező kommentje:
am milyen növények vannak az akiban?
2013. nov. 15. 15:22
 10/27 Pendulum92 ***** válasza:
Bal oldalt van vízi hortenzia, középütt a fán wendt-vízikehely. Jobb sarokban hátul valliznéria, az előtt papagájvirág, elől gömb és jávai moha. A moha mögött és a vízfelszínnél fehérfejű gázlóvirág. Most pedig vettem még bele rotalát meg hemianthus micranthemoides-t.
2013. nov. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!