Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A közönséges algaevő harcsa...

A közönséges algaevő harcsa megeszi a növényeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vásároltam egy 100 literes akváriumot, és az előzővel ellentétben, ezt élő növényekkel szeretném berendezni, mert az előző műnövényes volt. Ám nagyon ragaszkodom az ancikhoz, mert az egyik kedvenc halaim,így az lenne a kérdésem, hogy az Ancistrus cirrhosus (Közönséges algaevő harcsa) megeszi-e az akvárium növényeit, és ha igen, akkor milyen növényeket rakhatok az akváriumba, amiket békén hagy? (Ha vannak ilyenek)


Köszönöm a válaszokat!



2013. nov. 23. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem soha nem volt műnövényes akváriumom, mindig igazi, élő növények voltak benne. és mindig is volt ancistusom is benne. Soha egyik növényt se bántották. Még a finomabb szálú növényekről is csak az algát eszegették le, ha egyáltalán. Igaz, mangrove gyökér mindig volt az akváriumban, na azt viszont rendesen gyalulják. Két év alatt kb. felére sikálták a mangrovét.


Szóval szinte bármilyen növényt rakhatsz bele. Ha tutira akrsz menni, akkor a leg ellenállóbbakkal kezdd: pl. az anubias-okkal. Rendkívül ellenálló és igénytelen, ugyanakkor nagyon szép növények. Nem kell nekik fényáradat, nem kell nekik plusz tápozás, a legegyszerűbb kavicsban is elvannak, igaz, lassan nőnek. Viszont ma már számtalan formában kaphatóak. Nem a legolcsóbbak, de hosszú távon nagyon is megérik az árukat.

2013. nov. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszod! Akkor azt hiszem körbe ültetek egy mangrove-t néhány anubias-al, mindkét oldalra, középen pedig ott lesz a neonoknak szükséges nagy kiúszótér.
2013. nov. 23. 19:36
 3/4 Norbig ***** válasza:
Nekem is van ancim nem bántja a növényeket.
2013. nov. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem az összes növényt felzabálják. A 240 literes akváriumba termetesre nőttek, 15 cm, hiába adom nekik az uborkát, a szőlő tönköt, azokat is megeszik, és aprítják a növényeimet. Éppen most gondolkodom, hogy becserélem őket a halboltban növényekre. Hárman vannak, kettő fiú és egy lány.
2019. jún. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!