Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitöl halt meg az algaevő...

Mitöl halt meg az algaevő harcsám?

Figyelt kérdés

Pár napja veteünk pár db halat (5guppi 2 házmester 3 csiga 1db algaevő harcsát) a meglévő neon halakhoz. de ma reggelre meghalt az elgaevő harcsa :(

60l akvárium van. élő növényekkel. vizkeringetővel.

talán kevés volt a víz hőmérséklete?

vagy kevés benne a levegő?

Köszönöm az épitő jellegü hozzászólásokat.



2013. szept. 17. 06:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A vízben legfeljebb az ammónia meg a nitrát lehet sok, esetleg a nitrit.

Kéne a szűrő pontos márkája, típusa, vagy a vízforgató teljesítménye (l/h-ban) és a szűrőtérfogat nagysága (köbcentiben vagy deciben)

Illetve hogy hány db neonhal volt benne eredetileg.


Ezzel együtt vannak gyengébb egyedek, amik rosszul tűrik a változásokat.

Illetve akármi is derül ki, alapvetően nem oda illő halak, több mint 10 cm-re megnőnek, egy kifejlett ancinak nagyobb a territóriuma, mint egy 60 lityós aki alapterülete.

2013. szept. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Üdv.

a forgató AQUAEL Typ1 300L/h

de most veszek még levegőztetőt, és fűtőt

5db neon hal volt benne, nemrég volt víz cserélve. 2 napos volt a víz amikor beleraktam a algaevőharcsát. elő nap nagyon aktív volt. kb 2 cm es volt. :(

2013. szept. 17. 08:48
 3/12 anonim ***** válasza:

Szűrőből kéne legalább még egy olyan, mint ami most van.

Levegőztető nem kell. Fűtőből egy 50 wattos kell.


A 2 napos vizet nem igazán értem, ha 2 napja volt vízcsere, akkor lecserélted az egész vizet?

Mert akkor szerencse, hogy csak 1 hal pusztult el.

Egyelőre nagyon keveset etess, és mielőbb szerezz be még egy szűrőt. Vagy akár egyel nagyobbat.

2013. szept. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 YourDestiny ***** válasza:
Én sem teljesen értem a leírtakat. Van nálad egyáltalán működő biológiai egyensúly?
2013. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 _.-Akv-._ ***** válasza:

Sok a hal, a házmester kevés, algaevő harcsa nem való ekkora aksiba. Max a törpeszívó, de belőle csapathal lévén legalább 6 kéne.


Ugye nem klóros vízzel cserélsz vizet?

2013. szept. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szomoru...

Tapasztalatlan voltam. nem olvastam utána hogy mit hogy kell csinálni.

Sajnálom!

Egész vizet cseréltem.

még veszek hozzá házmestert. kicsit várok vele. hagy áljon helyre a víz. remélem a többi hal nem sérül.

akkor a csere vizet hagyjam állni pár napig?

2013. szept. 17. 14:48
 7/12 YourDestiny ***** válasza:
24 óra elég, kivéve, ha használsz antiklórt. De a cserevizet próbáld nagyjából azonos hőmérsékletűvévé varázsolni. Plusz-mínusz egy-két fok.
2013. szept. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Heti 30% vizet cserélj állott vízzel.
2013. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Találtam benne jópár kiscsigát a vízben és az akvárium tetején a vízperemnél. valamelyik nap összeszámoltam vagy 6 dbot, de mostmeg 2 láttam. elpusztultak?

2013. szept. 19. 10:32
 10/12 YourDestiny ***** válasza:
A kérdésben rosolt halaid furcsállom, ha megették volna, de elképzelhető. Az algázó hajlamos lehetett rá. Viszont örülj neki, mert egyes csigák úgy szaporodnak, mint a ... ezt most kipontozzuk.
2013. szept. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!