Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fénycső, és hány...

Milyen fénycső, és hány Wattos kell egy 120 L-es akváriumba? Most egy ilyen működik benne, hogy F840/30W. Ez jó? Algásodok, és azt mondják a fénycső okozza, vagy régi, vagy kevés fényt biztosít. Napi 10-12 órát világítok vele.

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen algád van? Mivel szűröd az aksid? Én a szűrőre gyanakodnék az algásodás miatt első körben..
2013. nov. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
Ez egy elég gyenge fény. Ha mellette algád van, akkor komoly gond van a vízminőséggel. Vagy a szűrésed gyenge, vagy a halad sok, vagy a talajod lehet tele trutyival. A fénycső helyett jobb lenne egy 865-ös, de önmagában ennek nem kéne bajnak lennie. Ilyen gyenge fénynél a hosszú világítási idő is rendben van.
2013. nov. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sötétbarna alga, majdnem fekete kis tüskés szerü szőrpamacsok :) sajnos a nevét nem tudom, de rátelepedett a növényekre is, és a 3d háttérre, szóval csúnya. szürő Hailea HL-BT700 Szivacs és aktív szén szűrőanyagot is tartalmaz.

- teljesítmény: 690l/h

- ajánlás: max. 250 literes akváriumhoz

2013. nov. 27. 11:59
 4/6 A kérdező kommentje:
Hal szerintem nem sok. 6 guppi 3 molly és 2 anci
2013. nov. 27. 12:13
 5/6 Platypus ***** válasza:
Ez ecsetalga. Elég rusnya jószág. Igazából sem a fény, sem a szűrés nem variál rajta sokat. Stabil CO2 adagolással meg lehet tőle szabadulni, de neked erre semmi szükséged, és nagyon drága. Érdemes lenne easy carbot venned, és a napi adagot fecskendővel mindig a fertőzött helyekre nyomni. Ez segít valamit, de teljesen eltüntetni nem fogja.
2013. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 reptoid ***** válasza:
A maradék folyamatos lerágásra pedig be szokott válni a crossocheilus siamensis.
2013. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!