Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan látszik -az időtartamon...

Honnan látszik -az időtartamon kívül- a szűrő megfelelő baktériumtart. -mennyisége?

Figyelt kérdés
Az ott fent h***n nézhet ki, magyarán: honnan látom, hogy elég baktériumom van a halak betelepítéséhez? Persze megcsinálom a három hetet, de tudnom kell, hogy elég-e, belátok a szűrőanyagokhoz, tekintve, hogy egy befőttesüvegben vannak, 5 literesben. Második kérdés: nem kell ugyebár levegőztető, csak felszínhullámzás, nálam most van, lefelé kb. 30°-os szögben éri a bemeneti cső vize az akváriumét, a cső vége teljesen kilóg, de éppen csak. Szóval pl. képpel megmutatnátok a minimális fodrozás mennyiségét és intenzitását? (Honnan a jó fenéből írok és fogalmazok én ilyen módon? :D )
2013. nov. 27. 19:17
 1/3 Pendulum92 ***** válasza:

Ilyen barna pelyhes üledék általában jól jelzi a jelenlétüket.


Erre nincs nagyon kikötés, mozgassa, és kész. Talán ha 1-2 cm magas a hullámfodor már bőven elég.

2013. nov. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van egy úgynevezett nitrogén ciklus, ammónia, nitrit,a vége nitrát, a nitrát csak nagy dózisban mérgező a halakra nézve, jellegzetes illata van, hasonlít a virágföld illatára, ha van otthon virág öntözd meg és érezni fogod ezt a jellegzetes szerves nitrogén, komposzt illatot. Ha hasonló illata van akkor kezd éretté válni a vized.


A felszín hullámzásnál minél közelebb legyen a szűrő nyomóága a vízhez, a szűrő ne látszódjon ki, mozogjon a vízfelszín az a lényeg, illetve fontosabb hogy az akváriumban teljes egészében át legyen mozgatva a víz.


"lefelé kb. 30°-os szögben éri a bemeneti cső vize az akváriumét" vízszintesen elég, nem a fodrozáson van a hangsúly hanem a víz folyamatos mozgásban tartásán.

2013. nov. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: a magázást, ha nem félregépelted, hagyd abba, én még azért bőven 20 alatt vagyok... És gondolom mm akart lenni a cm.

Második válaszoló: alright. (Érdekes, a magyar nyelvben nincs szó, amely kifejezné, hogy megértettem valamit, elfogadom, belenyugszom, és aszerint fogok cselekedni, talán még a 'rendben', de ebből én más mellékjelentést is kiérzek...az ok meg nem magyar szó.)

2013. nov. 28. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!