Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nettó 72 literes akváriumban...

MCsperX kérdése:

Nettó 72 literes akváriumban tartható halak száma? Ezen felül tartható a cpo rák, vagy ebbe beleszámít?

Figyelt kérdés

Már kaptam egy választ arra, hogy 15 darab halnál ne tartsak többet egy ekkora akváriumban, Eheim aquaball 130-as szűrő mellett. Ebbe a létszámba beletartozik a cpo rák?

van most benne 6 rózsalazac, de vissza fogom vinni őket, mert eléggé a fenéken maradnak, csak lámpaoltás után úsznak feljebb, és nagyon zavarják a rákokat. Undokok is velük, pl. a rák fölé úszik, nézegeti egy darabig, majd úgy úszik el fölötte, hogy direkt meglöki a hasával.

Helyettük lenne 8 db zebradánió (vagy kolibrihal), 2 db algázó géb + 4 db törpe szívóharcsa. + 3 cpo rák. Ezzel túlléptem a 15 darabot, de szerintetek mehet még?

A gyerek szeretne még az akváriumba egy sziámi harcoshalat is, az eladó szerint simán mehetne bele. Mi a véleményetek?



#halmennyiség
2013. dec. 1. 18:37
 1/4 Pendulum92 ***** válasza:

Nem tudom mekkora az a rák, de minden számít, ami amóniát termel.


A betta is mehet szerintem.A zebradánió izgága hal, de nem bánt senkit ideális esetben. A szívóharcsa nem veszélyes rá, az tuti, algázó gébet nem ismerem de az sem valószínű.

A hőmérséklet igényeket nem néztem.


Viszont úgy igazítsd a létszámot akkor, hogy 15 fölé ne nagyon menj. Mondjuk 6 zebra, 1 betta, 4 harcsa 2 géb, 1-2 rák.

2013. dec. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A CPO-k kicsik, kb. 3 cm-esek, 4 cm-nél nem nőnek nagyobbra állítólag. Visszavittem a boltba a lazacokat, , valószínűleg nem érezték jól magukat. Lettek helyettük zebradániók (7 db) + 3 törpe szívóharcsa. Így most pont 15-en vannak. Sziámi nem lesz, utánanéztem, és annyira mások az igényei, mint ezeknek a halaknak, hogy inkább nem lesz.


Köszi a tanácsaidat!

2013. dec. 9. 21:42
 3/4 A kérdező kommentje:
khm... a számtanomba beleszámítanak azok is, akik eddig is benn voltak az akváriumban: 3 db cpo + 2 db algázó géb.
2013. dec. 9. 21:44
 4/4 Pendulum92 ***** válasza:
A zebradániók jófej halak, szerintem nem lesz gond.
2013. dec. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!