Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kerti tóban lévő halakat...

A kerti tóban lévő halakat télre be lehet hozni a lakásba egy nagy hordóba, vagy ilyesmibe?

Figyelt kérdés
Mert enged a tó,utána kell tölteni a vízet,nem szeretném,ha télen bajuk esne,vagy megdöglenének,mivel ha befagy a tó,nehezebb utánatölteni a vízet.Tavasszal újraépítjük a tavat.

2013. nov. 27. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem ne melegere vidd be őket, hanem valahol, ahol fagypont felett marad a hőmérséklet. Levegőztetés kell nekik szerintem.

Egyébként sem lehetne befagyni hagyni a tavat, mert a halaknak mindig lékelni kell, megintcsak a levegőzetetés miatt.

A helyedben én bennehagynám őket, ha 120 centinél mélyebb a tó. Az enyémben megy a szűrő (ez egyben a szökőkutacska is) 10-től 21.00-ig, mert lék az mindig kell, ha ugye halak laknak a tóban. Legfeljebb utánatöltöd, kevesebb macera, mint hordót kerülgetni, utántölteni, levegőztetni, ráadásul szerintem akkora sokk lenne ebben a nyugalmi időszakban már nekik, hogy elpusztulnának.

2013. nov. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hú, de értelmesen írtam, bocs, közben telefonálok.
2013. nov. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen halakat, mekkora hordóba?

Lehet venni ibc műanyagtartályt 25000ért, az 1000literes, és levágad a tetelyét meg megerősíted a fölső karimát, akkor abba már el lehet képzelni, hogy túléljék a telet bent a szobába. Szűrést kellene akkor is biztosítani.

2013. nov. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aranyhalakról van szó.Léket tudunk vágni,de a tó elég kicsi.Attól félek,hogy nem tudnak bevackolni,és elpusztulnak.
2013. nov. 28. 17:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha nincs 120-as a mélység, akkor tuti meghalnak. Erre a tó készítésekor kell gondolni...
2013. nov. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az jutott most eszembe, hogy ha van hely, akkor érdemes lenne használtan fröccsöntött tómedret venni pár ezer forintért, mert abban kényelmesen elvannak a halak, szűrőztetni is elég ritkábban, mert elég nagy a tó felszíne, hogy a víz oxigént vegyen fel. Üveges verandán, fűtött garázsban, vagy bárhol ellesznek, ahol nem megy fagypont alá és van fény.
2013. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi minden évben bevisszük őket, szintén aranyhalakat. De még a hideg előtt, akváriumba, külső szűrővel, növényekkel, ott meg ívni kezdenek, azt hiszik tavasz van:) Pedig nincs fűtés (nem is szabad) csak a szoba melegíti a vizet.
2013. nov. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!