Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó ez a LED-világítás 72...

Jó ez a LED-világítás 72 literhez?

Figyelt kérdés
[link]

2013. dec. 2. 19:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Alacsony-közepes fényigényű növényekhez.
2013. dec. 2. 19:56
 2/14 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Igen, jó.
2013. dec. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tényleg? :D

Annyian fikázzák itt a ledet, és ez egész jó árban van.

De akkor örülök. :)

2013. dec. 2. 20:37
 4/14 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Én LED mániás vagyok a két akváriumomon is LED van és köszönik szépen jól vannak.:) Bár ennyiért jobbat is tudnék csinálni de nem nekem kell.:)
2013. dec. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Platypus ***** válasza:
Ismerősöm egy anubiasos, tehát meglehetősen árnyéktűrő akváriumhoz vett LED lámpát. Olyan gyenge, kékes-szürkés fénye van, hogy még a halak sem látszanak rendesen. Pedig elvileg közepes fényerőnek felel meg az adott méretű akvárium fölött. Tény, hogy vannak jó cuccok is, de fizikailag képtelenség ezt eldönteni a reklámszöveg alapján. Webáruházból nem vennék ilyesmit a helyedben, csak ott, ahol meg is nézheted a saját szemeddel, mit tud.
2013. dec. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Pendulum92 ***** válasza:
66%
Én meg LED ellenes vagyok. Ami olcsó az rossz, ami drága az talán jó... Szerintem a fénycsövek jelenleg sokkal jobb ár/értékarányúak, ahogy egy előző kérdésedben is kifejtették.
2013. dec. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 reptoid ***** válasza:

Nem írnak semmit a ledek típusáról, de még annyit sem, hogy hány darab van rajta...

Így szemre mintha alumíniumnak tűnne a keret, amire fel vannak fogatva, bár az alsó fekete rész gyanúsan műanyag. Így vagy úgy, a lámpa kialakítása egyáltalán nem alkalmas a ledek megfelelő hűtésére.

Persze, világít egy darabig (talán) megfelelő fényerővel, de pár hét, hónap alatt drasztikus lesz a csökkenés hűtés nélkül.


Ez az 1W, 8x annyi fény megint nem mond semmit. Milyen fényforrás 1 wattjához viszonyítva? Egy nyamvadt lumen értéket nem tudnak odaírni...

2013. dec. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 reptoid ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__5..


Bár itt korallokról volt szó, de ha hosszútávon is jó megoldást akarsz, akkor mindenképp ilyenekben gondolkodj, max kevesebb leddel.

2013. dec. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

[link]


ez?

2013. dec. 2. 21:30
 10/14 A kérdező kommentje:
2013. dec. 2. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!