Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy 200x60x60as akváriu...

Vettem egy 200x60x60as akváriumot . Amit furcsállok nagyon, hogy 0,8sa üvegből van . Az normális? Sügéres akvárium volt állítólag .

Figyelt kérdés
70 kilo fehér homok terveznék még bele

2013. dec. 7. 19:32
 1/7 Norbig ***** válasza:

Hát én akkor lennék nyugodt ha 12-14mm körüli lenne.

Szerintem 8mm az nagyon kevés oda.

2013. dec. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én most adtam le egy rendelést 150x50x50 egy akvárium gyártásra szakosodott cég csinálja 10 mm-es lesz az üveg.


Egy 720 literes akvárium 8 mm-es üvegből az elég kritikus, meg sem szabadott volna ezt venni, még merevítéssel is rizikós a dolog.

2013. dec. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
És hol voltál mikor megvetted? 8 as üvegből max 150 literes akvárium.
2013. dec. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat . Az tutti fix ,hogy fullon volt vízzel . Algás volt az egész akvárium oldala . Szóval nem az a kérdés ,hogy megbírja e a vízet hanem ,h ez hogyan lehetséges ?! Középen van 3 üveg egymásra ragasztva 1,5 üvegből plusz alul felül ugyan ilyen vasutassággal van perem csinálva . Talán ez lehet a merevítése ?
2013. dec. 8. 09:34
 5/7 reptoid ***** válasza:

Nem a liter itt a legfontosabb, hanem a magasság.

Az én akváriumom is 60 centi magas, és az enyém is 8-as üvegből van. Természetesen van benne merevítés keresztben a tetején. Sokkal kisebb a merevítés, mint a tiedben, mégis vagy 10 éve semmi gond vele. 3x1,5-es üvegből keresztmerevítés bőven elég erős arra, hogy megtartsa.

Nálad az akvárium hossza miatti hasasodás lenne a probléma, de mivel raktak bele hosszában is merevítőt, ezzel sem lesz olyan nagy gond.

2013. dec. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Terráriumnak jó lesz.
2013. dec. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én most ragasztattam egy 120x45x45cm-est 10-es üvegből....(semmi merevítés mondjuk)
2013. dec. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!