Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sötét talaj? Új akváriumot...

Sötét talaj? Új akváriumot fogok indítani, mik a sötét talaj előnyei és hátrányai? Melyik fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2013. dec. 11. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2013. dec. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Végül is a sötét talaj és a világos talaj kérdése elég összetett, fontosabb inkább az anyaga hogy miből van.


Világos talaj, előnye kevesebb világítás kell.

Hátrányok, könnyen algásodik, rendszeresen talajt porszívózni kell mivel átlag sóderről, vagy kvarchomokról van szó ami letömörödik és a belerakodó mulm oxigénszegény környezetbe kerül és ott elrohad, sok évig használtam rostált sódert förtelem a bűz ami fogad ha át akarod rendezni az akvát.


Festett talaj, rosszabb mint bármi, hermetikusan lezárt kő, nem porózus, viszont a neurin és rothadás rá is jellemző.


Égetett agyag talajok, általában barna vagy fekete, teljesen jó a baktériumoknak, nem rohad be, ritkábban kell talaj porszívózni, aqvatic nature, JBL madado, pro soil.


Kő zúzalékok, természetes anyagok bár nem annyira porózus, pl bazalt zúzalék, előnye olcsó, hátránya nehéz a növények gyökerei nem szeretik.


Én a manadot szeretem, részint azért mert nem talajporszívózók soha, de ez az én szoc problémám.

2013. dec. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Pendulum92 ***** válasza:
Én bazalton nem szoktam porszívózni, kell egy jó szűrő jól beállított áramlásal, és kész.
2013. dec. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!