Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200L Aksiba most néztem...

200L Aksiba most néztem először a pH-t és szerintem nagyon kemény a vizem. Hogy lehet házilag lágyítani kicsit a vizet?

Figyelt kérdés
pH merőm 9ig van skálázva halvány kék a kontraszt csík az én tesztvizem majdhogy nem sötétkék.

2013. dec. 13. 20:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Ioncserélt vizet kell hozzákeverni jó bőven.

És utána minden cserevizet ilyen arányban bekeverni.

Ha ez hosszútávon túl macerás, rá kell kötni a vízvezeték rendszerre egy ozmó szűrőt, és 0 nk-s vizet gyártani vele.

Aztán ugyanúgy tartva az arányokat, keverni.

2013. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Megjegyzem a sötétkék szín magas ph-t, (lúgos kémhatást) jelent közvetlenül, bár az igaz, hogy magas keménységre lehet belőle következtetni.

De azért a keménységet keménység teszttel kell mérni.

2013. dec. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Platypus ***** válasza:
A forralt majd visszahűlt víz segít valamennyit, de az igazi megoldás az ioncserélő gyanta vagy az RO szűrő.
2013. dec. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Létezik hogy ezért lyukadnak ki a növények levelei? olyan az összes növényem mintha pókháló lenne.
2013. dec. 13. 20:53
 5/34 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, ez inkább hiánytünet.

Mondjuk kálium.

2013. dec. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
jbl tápgolyojozok , külön káliumot mivel tudok adagolni?
2013. dec. 13. 21:10
 7/34 Pendulum92 ***** válasza:

Ha mondjuk konyhasó is van a vizedbe, simán lehet hiánytünet.

Amúgy vigyázz ezekkel a tesztekkel, elég pontatlanok. Én vizemre is 8 fölött jelzett, majd laborban rendes hőmérséklet kompenzációs pH mérő elektróddal meg 7,2 volt.


Amúgy a kemény víz alapból nem jó a növényeknek több okból is.

2013. dec. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Pendulum92 ***** válasza:

Igen, általában az erősne lúgos víz szikességet jelent. Legtöbbször a szódabikarbóna miatt lúgos. Ahol meg van bikarbóna ott egyéb nyalánkságok is szoktam lenni.


Mérni kéne egy keménységet is azért.

2013. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
se bikarbonát se sót nem rakta bele. simán mértem pH és nagyon kék a teszt. gondoltam ez lehet a baja a növényeknek.
2013. dec. 13. 21:35
 10/34 Pendulum92 ***** válasza:

A szikes vízben alapból is lehetnek ilyen sók. Nem mondtam, hogy raktál bele valamit. A gyártónál kell reklamálni :D


Én mérnék még egy keménységet is a biztonság kedvéért. De valószínűleg egy kis lágyítás és rendes tápozás jót fog tenni.


Mik az akváriumod paraméterei?

2013. dec. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!