Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200L Aksiba most néztem...

200L Aksiba most néztem először a pH-t és szerintem nagyon kemény a vizem. Hogy lehet házilag lágyítani kicsit a vizet?

Figyelt kérdés
pH merőm 9ig van skálázva halvány kék a kontraszt csík az én tesztvizem majdhogy nem sötétkék.

2013. dec. 13. 20:11
1 2 3 4
 31/34 Pendulum92 ***** válasza:

Ja, látom hogy JBL tápgolyózol.


Nem ismerem a tápgolyókat, de ami tuti jó, az az Easy Life- Profito. Nincs benne foszfát és nitrát, de kálium van. Ennyi fénynél ez lenne a legjobb.

2013. dec. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
mennyi lenne a megfelelő fény ebbe az aksiba? még egy ugyan ilyen csövet betudok épiteni, és akkor már 3x18w van
2013. dec. 14. 14:13
 33/34 Janika0123 válasza:

Akváriumi víz lágyítása



Lágyításra akkor lehet szükség, amikor pl. Dél-Amerika őserdeiből, az Amazonas vidékéről és mellékfolyóiból származó pontylazacokat, harcsákat szeretnénk szaporítani. Sőt, bizonyos esetekben nem csak szaporítani, ugyanis vannak olyan érzékenyebb fajok, melyek máig igénylik a lágy, sokszor savas vizet.


A vizet többféleképpen lágyíthatjuk:


Forralással


Ezzel a módszerrel csak a változó keménységet okozó sók egy részét tudjuk kicsapatni a vízből. Az állandó keménységet így nem tudjuk változtatni. Forraláskor a Ca és Mg hidrokarbonátok távoznak a vízből, fehér csapadék formájában. Ügyeljünk arra, hogy csak tiszta, zománcozott edényt, fazekat használjuk, mert amennyiben az edénynek már van ilyen kicsapódott mészbevonata, vagyis vízköves, akkor előfordulhat, hogy a lágyítani kívánt víz keményebb lesz, mint volt. Ha a lágyítás sikeres, akkor pl. a budapesti 14-16 nk-s csapvizünk 4-5 nk-val lesz lágyabb. Forralás után nincs más dolgunk, mint hagyjuk a vizet kihűlni, és átszűrjük sűrű anyagon.



Hígítással


A csapvizet hígíthatjuk desztillált vízzel, ülepített, átszűrt esővízzel, vagy hólével. A desztillált víz keménysége 0 nk, pH-értéke semleges, de az esővíz és a hólé keménysége változó lehet, bár szinte mindig a nagyon lágy kategóriába tartozik, vagyis 3-4 nk-s. Kémhatása általában semleges. Esővízzel való hígítás esetében az esővíznek mindig érdemes megmérni az értékeit ahhoz, hogy pontos végeredményt kapjunk

2013. dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Pendulum92 ***** válasza:

54 wattal már 0,27 w/l-ed lenne. Még mindig elég vékony. Talán legközépütt megélne 1-2 közepes fényigényű növény, de ezt ki kell próbálni.


Amúgy a te akváriumodhoz már nem 60 centis csövek kellenének, hanem a 85 centisek minimum.

2013. dec. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!