Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért vannak a viz szinén a...

Miért vannak a viz szinén a halak? (kinyomják a kis fejüket a vizből és a mintha levegőért kapkodnának).

Figyelt kérdés
Tegnap este tisztitottuk az akváriumot, nem teljes vizcsere...a kövek stb át lettek mosva ecetes vizzel, jól leöblintettem mindent...azóta a halak, állandóan a viz tetején vannak, valamelyik felfordult és csak úgy volt...mi lehet a baj?
2013. dec. 15. 11:13
1 2
 1/15 anonim válasza:
Nem vagyok szakértő, fél éve van akváriumom, de lehet, hogy nem kellett volna átmosni mindent ecetes vízzel. Milyen szűrőd van, akváriumod hány literes, milyen halak vannak benne és hány db?
2013. dec. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Ja és milyen vizet alkalmazol a cseréhez?
2013. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
kb 20 l-es , van benne pár neonhal, tisztitóhal...9en vannak.eddig semmi gond nem volt velük,állatkereskedésben javasolták az ecetes vizet...de gondolod ha kicserélném a vizüket jobb lenne a helyzet?
2013. dec. 15. 11:19
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem azonnal cserélj egy részlegest. pl ha nincs vízkezelő forralj fel és hűtsd vissza 50% mehetne.
2013. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
minek kellett az ecet? biztos maradt az eszközön ecet..én simán átdörszölöm sima, tiszta fogkefével ha valami nagyon algás.
2013. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
állatkereskedésben javasoltak ecetet, nem magamtól használtam...és eddig nemvolt gond ezzel...cserélek vizet nekik
2013. dec. 15. 11:24
 7/15 anonim válasza:
szerintem is részleges vízcsere kell.habár szerintem a sok vízcserétől letargikusak lesznek.de most muszáj hogy megmentsd a halaidat.
2013. dec. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Desztillált vizet is használsz a cseréhez vagy csapvíz egyből? A szűrőt szoktad mosni?
2013. dec. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Ecetet többet ne használj amúgy szerintem :) állatkereskedésben sok hülyeséget mondhatnak.. Pl. amúgy a 20 liter kicsi lesz a halaknak
2013. dec. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Mármint hogy ennyi halnak nem ekkora akváriumot kellett volna venni
2013. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!