Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért vannak a viz szinén a...

Miért vannak a viz szinén a halak? (kinyomják a kis fejüket a vizből és a mintha levegőért kapkodnának).

Figyelt kérdés
Tegnap este tisztitottuk az akváriumot, nem teljes vizcsere...a kövek stb át lettek mosva ecetes vizzel, jól leöblintettem mindent...azóta a halak, állandóan a viz tetején vannak, valamelyik felfordult és csak úgy volt...mi lehet a baj?
2013. dec. 15. 11:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Vélhetőleg túl savas irányba toltad a ph értéket, lehet ecetet használni, illetve sósavat csak át kell öblíteni a dolgokat és szárazra kell törölni, vagy megvárni amíg megszáradnak elpárolog minden sav maradvány.


A kövek alatt berakódó mulm bomlik ha megbolygatot akkor csak módjával lehet és nem egyszerre, példa én a napokban rendeztem egyik akvámat és két nap alatt rendeztem át mindkét nap 30% vízcsere, és minden nagyobb tárgy kiemelése után hagyok szünetet.


Lehet ammónia mérgezés is, lehet neurin is, de valószínű hogy a sav tett be, amelyik felfordult a hasára annak annyi.

2013. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 reptoid ***** válasza:

Szerintem egy kis ecettől (persze nem tudom, mennyi maradhatott benne) a csapvíznek túl sok bajának nem szabadna lenni.


Szűrő milyen van az akváriumban, az hogyan lett takarítva? Én a klóros vízre, elpusztult bacikra, majd azok az akvárium vizébe mosódtak bele, és így szennyezték azt. Plusz ugye a feladatukat sem látják el, így a halak trutyiját sem bontja semmi. Hány hal van benne egyébként?


A fa mekkora? Nem lehet, hogy az szívta meg magát ecettel?

2013. dec. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 reptoid ***** válasza:

Jó látom, a 9 halat már írtad.

Sajnos ez túl sok hal bele, előbb-utóbb be kellett ennek következnie.


A boltosokra kevés kivételtől eltekintve ne hallgass. Mondjuk most az ecetes takarítás alapvetően nem volt hülyeség, de nekik az az érdekük, hogy minél többet járj oda, minél több halat vegyél.

Felelősséggel tartozol a halaidért, tájékozódj, olvass utánuk, hogy melyiknek mi az igénye, aztán próbálj nekik megfelelő környezetet teremteni.

2013. dec. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Platypus ***** válasza:

Ha átlagos magyar csapvizetek van, akkor egy kis maradék ecet nem okoz bajt, pláne nem ilyet. Ha az ecet lenne a ludas(amihez elég sok kell), akkor pH sokkot kaptak volna, aminek ideges úszás, kiugrálás és a test behomályosodása(nyálkaképződés) a tünetei. Tegnap este lett volna a legrosszabb, és idővel vagy enyhült volna, vagy meghaltak volna, de semmiképpen sem másnap jelentkeznek a tünetek.


Ez az akvárium viszont inkább ammóniamérgezéses jeleket mutat. Hogyan mostad ki a szűrőt, és milyen típus egyáltalán?

2013. dec. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Növeld a levegőztetést... amikor azt csinálják a halak amit írtál azt ugy nevezzük hogy pipálnak.
2013. dec. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!