Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig éghet a lámpa?

Meddig éghet a lámpa?

Figyelt kérdés
Baj az ha napközben égvehagyom a lámpát a halakra? Azt mondta anno a boltos,max 8 órát menjen...
2013. dec. 18. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez elég sok mindentől függ. Általában igaz lehet a 8 óra.

De az a kérdés, hogy mekkora akvárium felett mennyi fénnyel világitasz. Az akvárium mérete és a világitás mennyisége szoros összefüggésben van azzal, hogy mennyi ideig kell megvilágitani az akváriumot. Egyébként mikor égetnéd ha nem nappal?

2013. dec. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Eddig délután kapcsoltam be 4 körül,kb éjfélig égett nekik. De most olyan sötét van,nem rossza az nekik? Más kérdés. A guppi szombattól szenved,haldoklik. :( Nagyon sajnálom,,a gyerekem azt mondta dobjuk ki,ne szenvedjen. Mit csináljak? Kidobni nincs szívem,de így sem jó...
2013. dec. 18. 09:57
 3/9 Pendulum92 ***** válasza:

Általam ismert legumánusabb "átsegítés" a hirtelen jeges vízbe merítés. A hideg miatt rögtön elkábul, és aztán elpusztul 3-4 mp múlva.


Úgy csináltam, hogy jégkockákat hagytam kicsi olvadni.

Utána szüntessétek meg az okot, ami kiváltotta a betegséget.


A világítás meg 8-12 óráig változhat, világítás erősségétől függ.

2013. dec. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
8 óra a legtöbb akváriumnál bőven elég. Ha sötét van, világíts 14-22 óráig.
2013. dec. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget mindenkinek! :)
2013. dec. 18. 11:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs rákötve időkapcsolóra?
2013. dec. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs rákötve. Ezt igy kompletten vettem,világítás,szűrő benne volt. A halacskát elaltattam jegesvízbe. :(((( Azért ott is szenvedett kicsit.. :((((...és most a könnyem is kicsordult.:(
2013. dec. 18. 15:37
 8/9 Pendulum92 ***** válasza:
Most pedig próbáld fejleszteni a dolgokat, hogy ne történjen meg megint.
2013. dec. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok,köszi,megprobálom! :)
2013. dec. 18. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!