Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium lakásban vs pára?

Akvárium lakásban vs pára?

Figyelt kérdés
Sziaztok , nemrég költöztünk egy kisebb lakásban amiről tudjuk hogy volt penészes. Otthon volt akváriumom(kb 225 l) ott a párat. 50% volt de penész is volt a falon. Namost ahol lakunk sokkal kisebb de szeretnék akváriumot kb 100-200l-re gondoltam . Mennyire párásítana? Egyáltalán meg lehet valahogy előzni az általa termelt párát? Napi 2* szellőztetünk általában. Köszi a válaszokat:)

2013. dec. 18. 10:21
 1/7 Pendulum92 ***** válasza:
Zárt tető. Amúgy úgy tudom, hogy a penészedés sosem az akvárium hibája, hanem az ablak szigeteléséhez van köze. Ha penészedés van, tehát nem az okozza.
2013. dec. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
Hacsak nem egy ezer literes nyitott akváriumot tervezel egy tizen valahány négyzetméteres szobába rakni, nem lesz penész. Nálad máshol volt a hiba...
2013. dec. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se párologtat annyit egy átlag akvárium, hogy gáz legyen vele.
2013. dec. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat:)
2013. dec. 18. 15:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 400 literes nyitott akváriumom volt, tekis. Naponta 3-4 liter víz párolgott el belőle, nagyon párás volt a levegőnk. Penészesedés is elkezdődött. Úh. vágattam rá plexit és páratlanítót is vettem, így már okés lett a helyzet.
2013. dec. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
100%

A nyitott akváriumomból 10 liter is párolog egy héten, és nemhogy nem penészedünk, de kiköpöm a tüdőm a száraz levegőtől, ha nem párásítok. 40% fölé csak akkor megy a pára, ha vizes törülközőt teszek a fűtőtestre. Egy akvárium arányaiban nem is jelent annyi párát, mint amit egy ember termel. A penészedés a gyenge szellőzés vagy a falak hiányos szigetelésének a hibája. Ha a fal valahol nagyon lehűl, akkor oda le fog csapódni a pára, akkor is, ha nem különösebben nedves a levegő.

Ha meg magas a páratartalom, attól egy szellőztetés nagyon gyorsan megszabadít, és ha nem főztök/zuhanyoztok éppen akkor nem is termelődik egyhamar vissza.

2013. dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk egy egy héten 30 l párolog el a 400 literből. Az azért nem kevés. Nem azt mondom, hogy a penészedés egyedüli okozója az akvárium, de azért nagyban rásegít a vízesedéshez. Ez tagadhatatlan.
2013. dec. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!