Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így jó lenne? Ha nem akkor...

Ez így jó lenne? Ha nem akkor hogy? (még nincs akváriumom de szeretenék bele ilyen halakat! VAGY milyen halat kéne kihagyni vagy bele tenni?

Figyelt kérdés

ezek a halak tetszenek:

- betta: 1 hím

- törpe gurámi: 1 hím, 2-3 nőstény

- párduccsík: 1 hím, 2-3 nőstény

+ vmi KISméretű "tisztogató" harcsa: 2


lenne sok növény, az akvárium alján homok meg kavics + moha :)


az akvárium 55-60 liter lenne


ez így milyen? köszi a normális válaszokat, mindenki kap zöld kezet! Elsősorban tapasztalt akavrista írjon! KÖSZI!!!



2013. dec. 17. 15:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
20%

A bettát csak egyedül lehet tartani!

50-60 literbe szerinte guppikat tegyél

2013. dec. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
*furcsa de: én a guppikat,neon halakat, xifókat nem igazán bírom! Egyszerűen nem tetszenek!
2013. dec. 17. 15:42
 3/11 A kérdező kommentje:
** vagy 80 liter jobb lenne? mert még akváriumot meg nem vettem, és a halakhoz akarom igazítani a méretet!
2013. dec. 17. 15:55
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Akkor egyértelműen jobb lenne 80 literes.

A csíkokat egyébként nem igazán így kell tartani, egy 6 fős csapat ideálisabb.

2013. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
...(a világításra figyelj, ha sok növényt akarsz)
2013. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
A Betta egyedfüggő. Van ami mindennek nekimegy, de van olyan is ami nagyon nyugis. 80 liter jobb lenne ennyi halhoz, és így mehetne: egy betta, egy pár(1h/1n) törpegurámi, 5 csík meg 4 törpeszívóharcsa, bár elég jó szűrés kell hozzá.
2013. dec. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Platypus ***** válasza:
58%

Szerintem a hím betta és a hím törpegurámi csúnyán összeakadna. Minkét faj hímjei erősen pikkelnek a többire, és mivel közeli rokonok, mutatják azokat a jeleket, amik egymásnak a rivális hímet jelentik.


A csíkokról meg nem fogod megállapítani a nemeket, de ez nem igazán probléma, a szaporításuk már egy teljesen más szintű kihívás.

2013. dec. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Két bettát is próbáltam törpegurámival, mindkettő nekiment a gurámiknak. Labirint kopoltyusok, egy térben mozognak ami a bettának nem tetszik.


A betta elvan páncélos harcsákkal, mondjuk 80 literbe példa foltos páncélosból 6 mehet ha lapos az akva, nem a szabvány magas, középre meg valami rajhal 6 darab, lehet párduc csik is szintén csapatban 6db körül ha laposabb az akva, törpe szívóharcsa mehet még ahogy írtad 2.


Ha a törpe gurámi mellett döntesz, jópofa karakteres halak, viccesek, játékosak, ragaszkodók a legjobb választás, de kényesek 10 nk alatti víz és külső szűrő alap.

2013. dec. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Ja elirtam, vagy páncélos, vagy párduccsik, kettőnek kevés az ajzat még 80 literbe is.
2013. dec. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
de amúgy a törpegurámi is olyan harcias mint a betta? Azok is csak ívási időszakban viselik el egymást, vagy mindig??
2013. dec. 18. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!