Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélás akváriumot hogy a...

Garnélás akváriumot hogy a jobb összerakni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. A fiamnak megígértem, hogyha teljesít bizonyos feltételeket (iskolai dolgokat és itthon egy kis segítség), akkor veszünk egy állatkát. Én azt hittem, hogy vmi cuki kis szőrőst fog kérni (nyuszi, hörcsög...), de garnélákat kért. :D

Nemsokára itt a születésnapja is (8éves lesz). Úgy gondolom, hogy végülis remek dolog lehet, hiszen így egy kis felelősséget is tanul.

Én viszont nagyon nem értek az akvatémához. Csak annyit tudok, hogy akvárium kell, szűrő, levegőztető és némi növény. De melyikből milyen?


2013. dec. 18. 12:55
 1/8 YourDestiny ***** válasza:
15-20 literes akvárium, ehhez a légpumpás szivacsszűrő tökéletes, talán a legideálisabb, lehetőleg minél nagyobb szivaccsal. Sötét aljzat, szeretik a fákat, a növényzet nagyját pedig mohák képezzék. Ha nincs hideg a lakásban, a fűtő elhagyható. 20 fok jó nekik. Az alapokról meg kell olvasni egy keveset, például a biológiai szűrés lényegéről és arról, miért fontos, hogy teljes vízcserét és takarítást elkerüljük, ehelyett részleges vízcseréket csináljunk, valamint miért tilos friss csapvizet használni a klór miatt. Ezek alap, nagyon fontos dolgok.
2013. dec. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pendulum92 ***** válasza:

Mennyit szánnál erre a dologra? Egy 20-30 literes összerakása minimum 20 ezer, ha tényleg normálisan akarod.


20-30 liter alá nem érdemes menni kezdőként, még garnélák esetében se.

2013. dec. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pendulum92 ***** válasza:

[link]


Őket ajánlom, olcsók, nem a legkényesebbek.

2013. dec. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Pendulum92 ***** válasza:
Persze ha van otthon pl. asztali lámpátok, akkor azt sem kell venni, a 20 ezret a nulláról való indulástól írtam költségnek.
2013. dec. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kangaxx ***** válasza:

Köszönöm a válaszokat!

Később, ha a gyerkőc esetleg nagyon belejön ebbe, akkor lehet a garnélákat vmilyen halakkal társítani?

2013. dec. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kangaxx ***** válasza:
Oksa, sorry. Összekevertem a saját kérdésemmel. Néhány napja én is írtam ki egy hasonlót. Azt hittem ez az..... Sorry!
2013. dec. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pendulum92 ***** válasza:
2-2,5 cm-es halakkal társíthatók.
2013. dec. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 YourDestiny ***** válasza:
Persze nem 20 literben.
2013. dec. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!