Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan indítsam el a bettás...

Hogyan indítsam el a bettás aksimat?

Figyelt kérdés

Sziasztok:) most jutottam el oda hogy megtudom venni életem első olyan aksiját amit már egyedül is gondozni tudok,vagyis remélem:DD

már egy éve bújom az akváriumos honlapokat,nem is tudom hány E-bookot elolvastam..:))


Oda vagyok a bettákért,egy bettát szeretnék tartani.

A mellettünk lévő kisállat kereskedésben most van egy aksi szett amiben van külső szűrő,vízmelegitő,vízelőkészitő,ajzat(de ezek színes nagyszemű kavicsok,ezeket kifogom cserélni)haltáp,és egy kicsi műnövény.

Persze vennem kell még hálót,és majd élő növényeket is meg takaritós cuccokat:))


Na szóval..hogyan kéne üzemeltetnem?mert nem akarom tele lőni vízelőkészitővel,de azt sem akarom hogy klóros "friss" vízben úszkáljon a halam.

A bettánál mennyi ideig kell érlelni a vizet?

Szeretnék neki mindent megadni amit csak tudok:)


bocsi a helyesírási/fogalmazási hibákért,és nem kérek bunkó okoskodó válaszokat,hanem támogató hasznos dolgokat.



#akvárium #hal #betta #labirint kopoltyűs
2013. dec. 18. 18:04
 1/4 Pendulum92 ***** válasza:

Szett külső szűrővel? Vagy akasztósra gondoltál? Mekkora akvárium?


A klór kimegy 1 nap alatt, de kell pár hét, mire elszaporodnak a baktériumok(ha sokat olvastál, ezt már te is tudod)

2013. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt egy fél éve írtam valakinek, remélem segít.


B.Joci válasza:


Csak természetes aljzatot válasz, lehetőleg egyszínűt, és ne a kereskedésben kapható festett dekor kavics.


összepakolni beindítani így kell:


1.töltsd fel az akváriumot szoba hőmérsékletű vízzel (sokkolhatja az élő növényeket a hideg víz)

2. indítsd el a szűrőt éjjel nappal menjen (ha estére kihúzod elpusztulnak a szűrőd szivacsába a baktériumok amik a későbbiekben lebontják a halaid ürülékét)

3. indítsd el a fűtőt 25-fokon menjen non stop(a baktériumok sem szeretik a hideget és a növényeidnek se tesz jót)

4. indítsd el a levegőztetőt, ha nincs úgy állítsd be a szűrődet hogy fodrozza a vízfelszínt (a baktériumoknak és a növényeknek szükségük van főként az éjszaka folyamán oxigén utánpótlásra)

5. minden nap szórj a vízbe egy csipet lehetőleg állati eredetű haltápot (így biztosítasz a baktériumomnak lebontani való anyagot, a növényi táp megnöveli a foszfát szintet ezért kell állati szárított kukac,bolha, szúnyog bármi)

6. 3-4 hét után ha azt látod hogy a vized kristály tiszta,

erdei föld illata van akkor mehetnek bele a halak egy szűrőtakarítás, majd egy-két nap múlva 30% vízcsere után.

7. Nagyon mértékletes etetés az első időszakban 1-2hét, és a kereskedésből mikor elhozod ne egyből az akváriumba hanem várd meg míg leürítenek ne terheljék egyből a fő akváriumot.

8. heti 30% vízcsere állott vízzel, ha szűrőt akarsz takarítani azt soha ne a vízcsere napján és csak akváriumvízbe szabad kimosni.(tálba merj ki vizet)

9. ha látod hogy 1-2 hónap múlva a szűrőd szivacsa nagyon összeesik akkor tehetsz be mellé vagy alá még szivacsot de a réginek mindenféleképp maradni kell.

10. ha vannak élő növények napi 8-10 órára kapcsold be a világítást.

11.Bárminemű gyógyszer, fertőtlenítő, esetleg klóros víz, tönkre teheti az egész kialakult flórát, ezért ezeket kerülni kell a fő akváriumban.(beteg halakat lavórban, vödörben,karanténos akváriumban kezeljük,a klór mentes víz az legalább 24-órát állt víz)

2013. dec. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!:)


Ma viszont kaptam egy aksit:)(pedig mondtam bácsikámnak hogy én szeretnék majd venni)

és az 21 literes!:/

eleve arany halaknak van felépítve(igen..21 literes és arany halaknak szánja a gyártó..pff)

ebbe is külső szűrő van(szivacsos és szűrő gólyók is vannak benne)

de nincs benne melegitő.Teteje szerencsére van és ajzatot is kaptam hozzá.


arra gondoltam hogy egy két dologgal sikerülne betta akváriummá átalakítani,de félek hogy szűkös lesz!


mit tegyek??:/

2013. dec. 19. 17:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben vissza kell vinni az akváriumot a vásárlás helyére, 3 nap vevőgarancia van, ha lejár akkor gyártói garancia lép életbe.

Ha nem akarják visszavenni akkor hivatkozhatsz a Magyarországon hatályos jogszabályokra miszerint a 41/2010. (II. 26.) Korm. rendeletben "Tilos a gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben tartani."

[link]


A gyártó országban ez nem igy van igy gyártói ajánlás lehet, viszont a Magyar boltok már nem adhatják el neked, nem buzdíthatnak törvénysértésre. Ráutaló magatartás persze lehet "azt kérném"


Tehát kötelesek visszavenni és ráfizetéssel veszel újat, nagyobbat, 30 liter felettit.

2013. dec. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!