Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Doglott hal az akvariumban?

Doglott hal az akvariumban?

Figyelt kérdés
Van egy vitorlashalam amelyik sajnos beteg, egyik szemen feher halyog van es napok ota gyenge, nem eszik. Utazunk el holnap 2 hetre az Unnepekre, es mi fog tortenni az akvariumban levo tobbi hallal ha megdoglik ez a beteg hal? Nagyon sajnalnam szegenykemet elengedni az "orok vizek tengereben" Valakinek van valami tanacsa? mit tehetnek?
2013. dec. 19. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Kiveszed szépen, és eutanáziát alkalmazol rajta: pl. földhöz dobod, vagy pedig oda adod a kutyádnak vagy macskádnak, az pedig megeszi. Én ezt szoktam csinálni.
2013. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bele dobod jeges vízbe. Gyors, kíméletes halál, nem olyan szadista mint az előző válaszoló technikája. Persze az is hatásos.
2013. dec. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha 2 hétig nem adsz enni a halaidnak akkor a többi is megfog dögleni.
2013. dec. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jeges víz se tűnik, túl humánusnak. Egy jól irányzott fejbe csapás szerintem kíméletesebb.
2013. dec. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
termeszetesen enni adok a tobbi halnak Holiday-es kajat...szoval mas megoldas nincs ugye? megis el kell koszonnom tole...nincs remeny h meggyogyul?
2013. dec. 19. 14:34
 6/8 Pendulum92 ***** válasza:
66%
Nem sok, mert ilyen állapot már nem igazán visszafordítható. Viszont sajnos idővel a többi is követni fogja, mert a betegséget az esetek nagy részében a rossz vízminőség okozza.
2013. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, nehez szivvel bucsut veszek tole...

:(

2013. dec. 19. 15:04
 8/8 Platypus ***** válasza:
66%

A jeges víz humánus. Olyan sokkot okoz, hogy mire felfogná a hal, mi történt, már el is pusztult. Én próbáltam, és azt vártam volna, hogy azért pár másodpercig fog tartani a dolog, de szó szerint azonnali. Szegény öreg, beteg, félholt hal beleért a jéghideg vízbe, merev kődarabként süllyedt az aljára és még csak egy kóbor kopoltyúmozgást sem láttam tőle.


Az agyoncsapás is lehet azonnali, de ha valaki határozatlan akkor könnyű elbénázni és onnantól már egyáltalán nem halbarát megoldás.

2013. dec. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!