Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 270 l-es akváriumban hogy...

Egy 270 l-es akváriumban hogy cseréljek vizet?

Figyelt kérdés
Hogy érdemes? Hány százalékát? A halak addig bentmaradhatnak? Részletes válaszokat szeretnék :)

2013. dec. 9. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Részletes!

(Szevasz, Köcsög) magyarul

Cső, Vödör :D

Halak maradhatnak, szűrőt érdemes leállítani arra az időre, és talán én két részletben oldanám meg. Akkor kevesebb a hőveszteség, és a halaknak sem annyira megterhelő. Bacikultúra annyira nem nyom, hiszen a külső szűrő, nagy víz stb.... Nincs mitől aggódni. ja % Első körben 20%, 2-3 nap múlva 10-15%

2013. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia,


Az enyém 350 l-es, tudtam szerezni víztisztító berendezést nagyon hasznos! Ha esetleg módodban áll beszerezni egyet az megkönnyítené a dolgod!

Amúgy előtte úgy csináltam, hogy kb. a negyedéig leeresztettem (benne voltak a halak) majd úgyan olyan fokos vízzel feltöltöttem. Sajnos ez csak ideiglenes megoldás mivel hamar bekoszolódik. Ezért célszerű a víztisztító. 1 éve nem takarítottam ki és tiszta, de persze hetente akkor is kell friss víznek kerülnie a tankba így mindig felöntöttem.

Nem szabad teljesen kitakarítani mert a halaknak kellenek a "bacik" azaz az akváriumban a halak felállítanak egy természetes egyensúlyt, ez által a szűrőt sem szabad teljesen tisztára mosni.

Akvarisztika oldalon utána tudsz nézni ha nem vagy benne biztos. Vagy egy halas boltban is ellehet beszélgetni az eladóval.

Remélem ezzel tudtam segíteni!

Minden jót!

2013. dec. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Sokat segítettetek
2013. dec. 9. 15:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Negyedéig semmiképp se engedd le... Kéthetente 20%-ot elég egy ekkora akváriumba, ha nincs túltelepítve.
2013. dec. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én hetente 30 %-ot szoktam cserélni, egy hordóban elő van készítve a víz, van egy slag, amivel leszívom a vizet (leeresztem a fürdőkádba) meg azt a kevés mulmot, meg közben átmozgatom kicsit a mohákat, hátha közte is van egy kis trutyi, vagy növénydarabkák, közben lemegy a vízszint a külső szűrők nyomó ágainak a szintjére, ilyenkor zárok a nyomóágak csapjain, hogy ne csobogjon annyira a víz, de a szűrőket nem állítom le, hogy a bacik nehogy rosszul érezzék magukat. Van egy titkos jel az akváriumon, ami jelöli, hogy meddig kell leeresztenem a vizet, ha elértem, akkor jöhet a feltöltés. A hordóból, egy 1000 l/h szivattyúval elkezdem feltölteni az aksit, van egy kis elektromos vízszintjelzőm (sípol ha eléri az érzékelőt a víz), amit beállítok, hogy nehogy túlfolyjon a víz, amíg gitározgatok. Ha feltöltődött, újra megnyitom a külső szűrők csapjait, és gyönyörködöm a látványban. Nagy vonalakban ennyi. :D
2013. dec. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:D oké köszi, csak az a baj, hogy nem vagyok ennyire modern :D
2013. dec. 10. 18:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt hittem nem tudsz gitározni! :D
2013. dec. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem is tudok, csak szeretek.. :D
2013. dec. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!