Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vannak olyan hiteles tesztek,...

Pendulum92 kérdése:

Vannak olyan hiteles tesztek, ahol különböző szűrőanyagok tényleges biológiai lebontási képességét mérték?

Figyelt kérdés

Laborban bizonyos mennyiségű ammóniát bejuttatva, és mérve a kijövő ammónia koncentrációt.


Mindenhol a felületekkel dobálóznak, de az csak egy tényező a hatékonyságban.



2013. dec. 19. 20:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én csak az akvakertész nagyítós vizsgálatáról tudok, értelme nem sok lenne egy ilyennek, más egy mulm mentes nano halas növényes akva, meg más egy nagytestű halakkal sok halak által szétcincált növényi hulladékkal teli akva.


Az ott jónak mondott seachem matrix, eheim substrat, vagy ada szűrőanyag nálam 1 hét után leheverne a gurámik, plekók, alatt a szűrővel együtt,


Egy tiszta ürülék mentes akvában más a helyzet mint egy társasban, 5 éves siporaxot néztek nagyító alatt és nem volt eltömődve, ezért társasba dobogós, a porózussággal sincs gond.


A JBL micromec 3 hét után már brutálisan lefojtotta a szűrőt, kuka lett, siporaxal nincs ilyen gondom.

2013. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Jól kell védeni a szűrőanyagot, és akkor nem játszik be a mulm általi plusz eltömődés.


Minden hulladékból ammónia lesz, ezt bontják a bacik, tehát egy jól védett szűrőanyag 99%-ban ammóniával találkozik.


Erre kihegyezve keresek tesztet. (Vagy csinálok 1-2 szűrőanyaggal én, ha nincs :D )

2013. dec. 19. 21:11
 3/20 A kérdező kommentje:

A felület egy fontos tényező, de ha azok a felületek pl túl kicsik a baktériumoknak, mint pl. az aktív szén porózusságának nagy része, akkor az nem vesz részt a szűrésben.

Pl. a sipo egy pont jó átmenet a porózusságban, és a "csövek" átmérőjében, ezért olyan hatékony.


De ugye ezekben a kis csatornácskákba lassabban jut el az oxigén és a tápanyagok, ha a mellettük lévőt már éppen felhasználták a baktériumok, ezért ez hátráltatja az oxidációt. Remélem jól gondolom.


A szivacsban pl jobb a tápanyag és oxigén ellátottság, ezért nem jobb a sipo a felülete nagyságával egyenesen arányosan szerintem.

2013. dec. 19. 21:19
 4/20 A kérdező kommentje:
hátráltatja = úgy értem lassítja.
2013. dec. 19. 21:20
 5/20 YourDestiny ***** válasza:

Én olyan infóval tudok hozzájárulni (az oldal már sajnos nem él), hogy...


Régebben egy szlovák linken olvastam egy ilyet, hogy azonos "akváriumi terhelés" mellett teszteltek pár szűrőanyagot. A gyártók által feltüntetett felület tényleg kamu, ezt mind tudjuk. A JBL Micromecet a Siporaxxal azonos hatásfokú szűrőanyagnak ítélték meg. Hát nem röhejes, mennyit kamuznak? Mindkettőt az élmezőnybe sorolták a legjobbak közé. Szerintem ez még ma is változatlan. A Substrat Prot is dicsérték, bár volt kicsi lemaradása. Például az én személyes tapasztalataim alapján sokkal gyengébben működik, mint a Sipo, sok tesztben mégis jól szerepel annak ellenére is, hogy a szerkeszete igen hajlamos a korai tömődésre.

2013. dec. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 YourDestiny ***** válasza:
Ezért mondom/írom én is mindig, hogy a Sipo etalon és az is marad. Egyedüli jó bio anyag, ami nem eszi meg a szűrő teljesítményét a forma okánál fogva, emellett mégis kib*szott jó tud maradni, és a szerkezete is egy pozitívum.
2013. dec. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Azt aláírom én is, hogy a siporax jó, ebben nincs kétség. Én az ilyeneket mérném le szívesen, mint a szivacs, lávakő.
2013. dec. 20. 10:49
 8/20 YourDestiny ***** válasza:
A szivacs is rég bizonyított, csak mennyiség és hely kell. A lávakőre viszont én is kiváncsi vagyok, ahogyan sokan mások is. Arról akvakertészen sem találtam semmit. Legalább egy mikroszkópos kép lenne, de az se nagyon akad.
2013. dec. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 YourDestiny ***** válasza:
Tufából van rengeteg fajta sajnos, én mondjuk volcanic rock néven próbáltam hajkurászni külföldi fórumokon, nem sok sikerrel.
2013. dec. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Megfogom csinálni azt a tesztet legelsőnek, hogy kiveszek először fél liter sipo-t az 1-ből, és mérem az ammóniát. Ha nem változik, akkor még felet. Ami sipot kivettem azt szivaccsal pótolom vissza. Azt a szivacsmennyiséget próbálom meghatározni, hogy x liter átlagos terhelésű akváriumot mekkora mennyiségű szivacs szűr meg.
2013. dec. 20. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!