Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bujkáló zebradániók. Volt már...

MCsperX kérdése:

Bujkáló zebradániók. Volt már valakinek ilyen?

Figyelt kérdés

1,5 hónapja indítottam be az akváriumot, 2 hete vannak benne a dániók. Eddig minden rendben volt, közép-felső szinten úszkáltak, az etetésre azonnal reagáltak. Az ujjamat követve keresték az ételt.

Tegnap délutántól viszont azt látom, hogy bujkálnak az aljzaton, és nem kérnek enni sem. Olyan kis helyre, amibe csak egy ujjam fér be, beúsznak öten, és mint egy kis piramis, egymás hegyén-hátán mozdulatlanul fekszenek. A hatodik meg orral lefelé a valisneria tövénél. Arról azt hittem, elpusztult, de mikor megérintettem, villámgyorsan elúszott.

Nem ijesztette meg őket semmi, a vízcsere vasárnap volt (meg amióta megvannak, háromszor is volt vízcsere, 25%, amire nem reagáltak rosszul).

Volt már valakinek ilyen tapasztalata? És mi okozta?

Kicsit aggódok is, mert miután sokat vannak az aljzaton, a CPO rákok meg-megtámadják őket, és szemtanúja voltam, hogy az egyik rák kicsípett az egyik dánió farokúszójából, majd jóízűen megette.



2013. dec. 25. 10:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Így elsőre mérgezésnek tűnik.

Hány liter, hány hal, milyen szűrés? Milyen egyéb állat összesen?

2013. dec. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

nettó 72 liter, Eheim Aqaball 130 belső szűrő, 3 cpo rák, 2 algázó géb, 3 törpe szívóharcsa és 6 zebra, leopárd dánió vegyesen.

A gébek egy hónapja vannak meg, ők és a szívóharcsák normálisan viselkednek.

Amúgy úgy vettem észre, hogy feljönnek az aljzatról, ha nincs ott senki, viszont ha közel megyek, azonnal elbújnak. Tegnap vendégeim voltak, lehet, hogy megijesztették őket? ...vagy a Jézuska este? :-)

Azért remélem, hogy majd az éhségtől megjön a bátorságuk.

2013. dec. 25. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!