Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem úszkál a sziámi harcos...

Nem úszkál a sziámi harcos halam csak a víz felszínén lebeg, néha meg meg mozdul onnan tudom, hogy él még. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
2013. dec. 30. 15:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Na akkor most kinek higgyek, hiszen mindenkinek igaza lehet szerintem. Vagy nem??
2014. jan. 1. 10:56
 12/16 anonim ***** válasza:

Ezt a boltban mondták?


Le kéne pofozni őket, vagy feljelenteni. Mocskos csürhe, az ilyeneket pofán kéne verni.


A Betta labirint kopoltyús, ami azt jelenti, hogy a vízben oldott O2-n kívül a légkörből IS !!! tud felvenni oxigént, de csak onnan nem!


És egyébként se levegőztetőről volt szó, hanem szűrőről, ami mellesleg elvégzi a levegőztetést is.

Szűrő viszont minden vízi állathoz KÖTELEZŐ!!!


Vagy azt hogy gondolta a kedves eladó, hogy mi fogja lebontani az ammóniát, meg a nitritet?

Ezek állandóan termelődnek, vízcserével ezektől nem lehet megszabadulni, ez tény.

Vízcserével kizárólag a nitráttól lehet megszabadulni, de ahhoz, hogy ezekből a méreganyagokból nitrát legyen, le kell bontani őket, arra pedig kizárólag a szűrőbaktériumok képesek.


Ezen kívül az állatvédelmi törvény értelmében gerinces állatot 30 liter alatti élettérben tartani állatkínzásnak minősül, aminek a büntetési tétele 50.000 ft-os pénzbírságtól 2 évig terjedő szabadságvesztésig terjed!!!

Tehát alapból olyan dolgot adott el neked, amivel bűncselekményt követsz el!!!


Ezen kívül

Az, hogy ők ideiglenesen hogy tárolják/kínozzák a "forgalmazott termékeiket" a boltban, fényévekről sem jelenti azt, hogy optimálisan úgy kéne tartani őket.

Egy bettának nem csak a vizének kell 26-28 fokosnak lenni, de még a fölötte lévő levegő rétegnek is, mivel labirint kopoltyús, így a vízfelszín fölött lévő levegő réteg hozzátartozik az életteréhez, ha hidegebb a levegő, könnyen megfázhat!!!


Ezen kívül

6 liter se elég, 20 liter se elég, és ha valaki azzal jön, hogy a természetes élőhelyén árkokban él, azt felvilágosítanám, hogy azok öntözőcsatornák, lehet hogy csak fél méter mély bennük a víz (melyik akvárium 50 cs magas??!!) de több kilométer hosszú árkokról beszélünk.


Ezen kívül

Élő, fagyasztott eleséget igénye, tükrözést igényel, dús élő növényzetet igényel, stresszmentes környezetet igényel.


Ezen kívül

" hiszen mindenkinek igaza lehet szerintem. Vagy nem??"


NEM!

2014. jan. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egy eladótól legközelebb akkor kérj segítséget, ha nem tudsz kitölteni egy áfás számlát.

Ehhez értenek.

Fel kell készülni belőle mit szeretnél venni, ez a te felelősséged. És ha esetleg valami agyoniskolázott eladó okoskodni akar, meg kell neki mutatni hol a helye.

Pláne, ha még meg is magyarázzák... be kell kussoltatni őket.


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. jan. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A fenti linkek oldalain hiteles forrásból utána tudsz nézni a tartási körülményeknek.
2014. jan. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

És ha esetleg folytatnád az akvarisztikai pályafutásodat, akkor mielőtt azt gondolnád hogy mindenkinek igaza lehet, olvasd el innen az első 2 fejezetet, minden cikkével együtt (kezdőknek és az akvárium) :

[link]

2014. jan. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
62%

úr-is-ten... látom elkél a segítség.

először is azzal kezdeném, hogy nem lett átbaszva :D és köszönöm ezt a délutánt, mert jókat kacagtam a sok "szakértő" kommentjén...ó te jó ég :D

Több, mint 10 éve foglalkozom akvarisztikával és annyi baromságot hordtak itt össze, hogy már én kérek elnézést!

Kezdjük az alapoknál ha már mindenki a törvénnyel dobálózik.

Törvény kimondja igen, hogy gerinces állatok kifejlett példányát nem szabad 30 liternél kisebb akváriumban tartani, de azt is, hogy 10 centiméteres halméretig 1 liter víz/centiméter szükséges minden egyes halnak, tehát az 5-6cm-es BETTÁnak minimum 5-6 liter víz szükséges és mivel engedély van rá, hogy ilyen méretű akváriumokat gyártsanak és forgalmazzanak kérdem én, hogy mi a probléma? :D Teljesen megfelel neki a minimumhoz a 6 literes akvárium. Persze minél nagyobb, annál jobb és ha Ön felelős állattartó, akkor megpróbál minél jobb életkörülményt biztosítani bettájának.

Az állatkereskedésekben mindig elmondják a minimumot ami egy állat tartásához szükséges. Az már mindig a vevő dolga, hogy a minimumot akarja adni az állatjának vagy nem. Ezzel nem hibáztatható a kereskedés.

Ha valaki egy kicsit is értene a kommentelők között az akvarisztikához tudná ezeket...

Kérdezném a nagyérdemű kommentelő brigádot, hogy hallottak-e már Horn Péter és Zsilinszky Sándor díszhalak tartásáról és tenyésztéséről kiadott könyvéről? Nem? Akkor előbb tessék elolvasni és aztán okoskodni! Ők "kicsit" többet értenek az akvarisztikához, mint itt bárki, engem is beleértve és egyértelműen leírják, hogy ha a betta apatikusan viselkedik és sápadtak (vesztik a színüket) és alig mozognak, akkor az az alacsony hőmérséklettől van! Ajánlom, hogy a kedves vásárló szerezzen be egy hőmérőt és mérje már meg az isten szerelmére a hőfokot, mert ha elpusztul a hala, az nem a kereskedés hibája lesz amiért nem sózott magára egy több tízezer forintos 30 literes akváriumot, hanem a magáé, amiért felelőtlen állattartó (vagy remélhetőleg csak tudatlan, de akkor tessék olyantól kérdezni, aki ezzel foglalkozik és ne egy internetes forumon kérdezzen ahol a válaszadók úgy 90% tippelget).

A másik amin jót nevettem, amikor valamelyik nagyokos azt írta, hogy az állat elpusztul ammóniamérgezésben, ha nincs szűrő, mert hogy az minden akváriumba kell :DD ...édes istenem... ha a vásárló normálisan heti rendszerességgel vizetcserél... kérdem én: megbújuk az ammónia a sarokban és nem távozik el a KIÖNTÖTT VÍZZEL? Gondolkozzanak már mielőtt "tanácsokat" osztogatnak egy olyan témában, amihez nem értenek :D

Ha meg a méreten és a szuper törvényen (amit biztosan hozzáértő szakemberek hoztak, mint pl. a gömbakváriumról hozott felettébb idióta törvényt is) megy a vita, akkor még egy apró kérdésem lenne: Nanoakvarisztika? :D mehet a kukába?

Nem mellesleg össze-vissza változtatják és hozzák meg a "jobbnál jobb" törvényeket és olykor egyik feloldja a másikat vagy ép ellentmond a másiknak :D

Az meg hogy a bolt megélhetéséért át lett baszva már végképp szánalom :D Tudják maguk mekkora összegek forognak ilyen kereskedésekben vagy bármilyen más üzletben? Higgyék el, hogy az a pár száz/ezer forint nem oszt nem szoroz! Ők örülnének a legjobban, ha minden hülye megvenné a legdrágább árut :D


Egy a lényeg: nem lett átverve, megkapta egy betta tartásához a minimumot! Ha nincs megelégedve az akvárium méretével, vásároljon nagyobbat vagy ha gondja van az állattal, keresse fel az üzletet, ahol biztos vagyok benne, hogy nem 8 általánost végzett és a témában megfelelő tudással nem rendelkezők dolgoznak és kérjen tanácsot! Én személy szerint felháborítónak tartom ezt a viselkedést, amit most itt leműveltek, de szabad országban élünk, mindenki úgy csinál magából hülyét ahogy akar...


Még mielőtt majd nekem támadnak, gondolják végig a leírtakat, akár olvassák el többször, értelmezzék és fogják fel segítségképpen, mert ez volt a cél.

2014. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!