Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettünk a kislányomnak egy...

Vettünk a kislányomnak egy sziámi harcoshalat, egy 6-literes akváriumban van. Elég ha csak egy szűrőberendezést veszünk hozzá és ha igen milyet ajánlotok? Belsőt vagy külsőt?

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 13:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

Annyira jó, hogy mindenféle utánaolvasás nélkül vesz boldog-boldogtalan élőlényt magához!

20 liter alatt gernces élőlényt TILOS/BŰNCSELEKMÉNY/ILLEGÁLIS tartani!

Mindegy, mit mond az eladó (akinek a nevében benne van a dolga), az állatvédelmi törvény tiltja és bünteti.

Úgyhogy, vegyél egy jó szűrót és ruházzatok be pár ezer forintot egy nagyobb akváriumba!

2014. jan. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

Döntsd el, a lányod, kit nézne szívesebben, egy inaktív, boldogtalan, majd halott halat, vagy egy tágas környezetben úszkáló, boldog és egészséges halat, amely jó pár éven át kedvence lehet a gyerekednek.

Ha ez utóbbit, akkor vegyetek egy nagyobb akváriumot (a víz tisztán tartása miatt 50 literest ajánlok minimum, ez nem foglal nagy helyet, szépen be lehet rendezni).

2014. jan. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Pendulum92 ***** válasza:
93%

Annyit pontosítanék, hogy 30 liter van a törvényben.


A közhiedelem és a boltos tanácsa ellenére egy ekkora akvárium semmilyen hal tartására nem alkalmas.


A bettának amúgy is fűtő(melegigényes) és szűrő is kell. Ha azt berakod, alig marad hely szerencsétlen halnak.


A vízmennyiség is kevés.


Egyszóval ekkora akváriumban csak kínozni lehet szerencsétlen halat.

2014. jan. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%

Páran azt hiszik hogy a sziámi harcoshalat is úgy kell tárolni (véletlenül sem tartani), mint a boltokban kapható dobozos orchideákat.


[link]


A szűrőberendezést még betuszkolnád a hat literbe a hal mellé ugye? És hogy ne unatkozzon még vennél mellé egyet?


Az egészben a halat és a kislányodat sajnálom!


Ha már egyszer a Jóisten megáldott bennünket aggyal, kérnék mindenkit használja is, vagy ha ez nem megy ne próbáljon magán kívül más élőlényről is gondoskodni!

2014. jan. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem a 6-literes akváriumba akarom beletenni mert már rendeltem egy 30-litereset. Van agyam nem vagyok teljesen hülye még akkor sem ha azt gondoljátok. Mert ha az lennék nem itt kérném a tanácsokat hanem a tv-t bámulnám. Persze van igazság abban,hogy utána kellet volna nézni a dolgoknak mielőtt belevágunk de próbálom rendbe hozni azzal is,hogy már rendeltem egy nagyobb akváriumot. Nem kellene egyből pocskondiázni ! Aki sértegetés nélkül nem tud tanácsot adni azt ne adjon!!
2014. jan. 1. 14:03
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

Igen, 30 litert akartam írni, de annyira feltunkolta az agyam, a tudatlan szülő-

Bakker, legalább egy darab guglizást emberek, mielőtt egy állat sorsáért vállaltok felelősséget!!!


Másfelől láttam olyan betta tankot kereskedésben, ami kurta dizájnos volt, thai buddha-fejjel, ledes világítással, műnövényekkel, neon peremmel, baromi drágán, nettó 10 liter vízzel.

Kihívtam a boltvezetőt és érdeklődtem, szeretnének-e feljelentést. Azóta nem forgalmazzák azt a sz--art!

Áh, elkeserítő...

2014. jan. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, ha van agyad, használd, írd le, mekkora az akvárium, amihez a szűrőt keresed.

Sajnos, kételkedem a 30 lityós meglétében.


A 30-asba elég lenne a belső, eheim pickup 2008.

2014. jan. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Látom normálisan nem tudtok válaszolni!!
2014. jan. 1. 14:10
 9/22 anonim ***** válasza:
38%
Dehogy van 30 literes! Ha lenne vagy már meg volna rendelve, akkor úgy tetted volna fel a kérdést, hogy 30 literhez milyen szűrőt, nem 6 literhez, ajánlunk.
2014. jan. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Nem elég egy belső szűrő, kell fűtő is, meg mivel kellenek növények, ezért kell valami világítás is.

2014. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!