Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a világításról? Diversa LED Extra 5,7W (45 cm)

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Van egy 54 l-es akváriumom, műanyag tetővel, annak a gyengécske világítását szeretném ezzel kiváltani, úgy hogy a tetőbe építem.


Vagy esetleg valakinek valami más javaslat?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2014. jan. 2. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Még a gyártó oldalán sem hajlandóak megadni a fényerőt, nincs lumen kiírva, egy hasonló wattszámú led szóba került itt az ha jól emlékszem 300 lument tudott fényerőben, a 15w fénycső 900 lumen fényerőt ad, a színes növényes 600-700 lument. Ez a led arra jó szerintem hogy az igen gyenge watt/liter világításból gyenge világítási értéket hozzon ki.


Közepes fényhez 1600 lumen körül kell neked ha akarsz növényeket tartani.


„Vagy esetleg valakinek valami más javaslat?”


Egy oldalra csináltam leírást bemásolom hátha tudod használni:


---------------------------------------------------------


„Plusz fénycső müanyag tetőbe

Sokan bajba vannak a világítással gyári tetőnél, akvárium szett esetén.


0,2 Watt/liter igen gyenge fény

0,3 Watt/liter gyenge fény

0,5 Watt/liter közepes fény

0,75 Watt/liter erős fény

1 Watt/liter Intenzív fény


A gyenge fény mindig kritikus, az alacsony fényigényű növények pár háttérnövény kivételével lassú ütemben nőnek, ez lehetőséget ad a növények algásodására, a vízben felhalmozódó tápanyag felesleg szintén az algáknak kedvez.

Egy társas akváriumnál a legelőnyösebb a közepes fényerő megközelítése.


Nézzük mi kell hozzá:

Elektronikus előtét 2400 ft, két csövest vettem a gyári előtétek nem sokáig bírják így az kuka, 1 csöves 1950ft lett volna.

2db páramentes foglalat 950ft/db.

Merev vezeték volt otthon, legyen 300 ft

Szilikon cső a merev vezetéket pluszba szigetelni 2méter 160ft

A kapcsoló és a hálózati vezeték maradt a gyári.

Fénycső az mindenkire rá van bízva milyen legyen 1000ft-tól van.

+12% körüli fényerő nyerhető egy "alu szalag" segítségével, szerelvényboltban lehet kapni 500ft (sok tetőre elég)


A beszerelés lenti linken látható, egy 54 literes aquael szett tetejébe 3 cső fér be a gyárival együtt.


A képek nevei leírják az adott műveletet.”


[link]

2014. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Wow, köszönöm a részletes pontos választ!

Akkor azt hiszem ez a ledes megoldás ugrik.

A leírásod alapján azt hiszem én is barkácsolok valamit. :)

2014. jan. 3. 09:46
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát ez lóf-asz, sokkal többre mész vele, ha va hely a tetőbe beragasztanál valami 2 komponensű epoxi ragasztóval egy ilyet:

[link]


Vagy még egyszerűbb, 2 db ilyen fehér színű 9 wattosat tapadókoronggal feltapasztasz a tetőre:

[link]


Fölötte ki fényterelőzöd, pl hőtükörrel.

2014. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, hogy mennyire biztonságos egy zárt fedél alá egy bútorvilágítót beépíteni, mivel nagy valószínűséggel ezek nem páramentesek.


Ezek a Hailea fénycsövek túl olcsónak tűnnek, nem vagyok benne biztos, hogy ez ütőképes alternatíva lehet, de javítsatok ki ha tévednék!


B.Joci leírása alapján elkezdtem nézelődni a neten különböző webshopokban és az alábbi megoldást találtam:

Hagem Glomat fénycsőfoglalat 2x20W

[link]

Számításaim szerint nem lenne sokkal drágább, mintha külön megveszek minden kütyüt és magam barkácsolom össze és még a munkaráfordítást is jelentősen csökkenthetem.


2x15W-os Hagen Liefe Glo csövet gondoltam bele.

[link]


Vélemények?

2014. jan. 3. 15:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Jónak tűnik.

Bár azt írja, méretnek megfelelő fénycső kell.

Nem tudom, nem ad e túl sok feszültséget a 15 wattos csöveknek.

2014. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá, de jelenthet az gondot, hogy többet tud az előtét? Ebből a Glomatból nem is létezik kisebb 2 csöves megoldásban. Én azt gondoltam, hogy ezzel jók a kisebb teljesítményű csövek is.
2014. jan. 4. 09:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Itt a válaszolók között van egy Demente nevű, kérdezd meg tőle pü-ben. Ha jól tévedek valami villanyász emberke.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__5..

2014. jan. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem kb annyi lehet hogy erősebben fog világítani, és kevesebb ideig bírja. De majd ő megmondja a tutit.
2014. jan. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Előtét: 2x18w 2755ft [link]


Páramentes foglalat: 690ft/db [link]


Fénycsőnél ez a kettő : 1350ft vagy 3400ft [link]

[link]


3wattal túlhajtja az előtét a csövet, van 3 éves csövem amit így használok és semmi baja.


Ez így cakk pakk 2755ft + 4x 690ft + 2000ft merev vezeték, kapcsoló kábel, össz: 7515ft + 2700ft a két cső, vagy ha egyik sylvania akkor 4750ft


A fényerőt lument kell nézni és a színspektrumot, egy növényesbe 40-50 lumen/ liter, egy társasba elég 25-35 lumen, közepes fényerő, ha van talajtakaró akkor inkább 35 felé, ha van vízfelszínre növő növény akkor is inkább 30 fölé kell menni. A Wattot le kell sz@rni az csak annyi hogy menyit fogyaszt a fényed.


A világitaseun is megvan minden és olcsó a posta.

2014. jan. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Demente nyilatkozott már, valami ilyesmit irt „ a fénycső a többlet energiát köszöni szépen nem kéri”
2014. jan. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!