Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshal tartása,...

Sziámi harcoshal tartása, gondozása?

Figyelt kérdés
Barátom születésnapjára szeretnék egy bettát venni, mert nagyon tetszenek neki, de persze külön akváriumban lenne. Nem nagyon tudok ezekről a halacskákról sokat, szóval érdekelne, hogy egyedül mennyire célszerű tartani, meg egyéb információk róla. Nagyon megköszönném a segítséget!:)
2014. jan. 4. 17:35
 1/6 A kérdező kommentje:
+ érdekelne, hogy miket kell hozzá beszerezni :)
2014. jan. 4. 17:40
 2/6 anonim ***** válasza:

Halat nem lehet csak úgy ajándékozni, hogy annak külön akva kell.

Mert ugye 3 hét kell, amíg beérik a víz, és ezt semmilyen szerrel nem lehet kiváltani. Tehát nem kivitelezhető.


De az szerintem jó ötlet, hogy veszel neki egy 30 literes akváriumot, talajt, valami kis világítást, és egy aquael fan 1-et, és beleragasztasz egy papír bettát. Végülis akkor már csak halat kell vennie, és pár növényt, de mégis valami "bettát" adtál neki.


És itt egy iromány a bettáról, ha érdekel:

[link]

2014. jan. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gábor t válasza:
0%
Kis állat kereskedőnél kérdezd meg. Úgy emlékszem el van a többi hallal, csak két fiút nem kell egy akváriumba tenni.
2014. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 izomszörp ***** válasza:
66%

[link]


Rendes szűrés, fűtés, víz 27-28 fokos, [link]


[link]


Ezeket olvasd el mindenféle képen!!!


De a többiek is linkelnek be biztos hasznos dolgokat!!!!


Egy fontos dolog van 30 liter alatt nem tartunk gerinces állatot!!!! Bettának is kell a hely az tévhit hogy kis helyen elvan!!!

2014. jan. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, az állatkereskedőre semmiképpen sem hallgass, azok vagy rád akarnak tukmálni minden szart, vagy hülyeségeket beszél, mert nem ért hozzá.


Pár fontos dolog:

-a 3 hét vízbeérést nem lehet semmilyen szerrel kiváltani

-a bettát nem lehet 30 liternél kisebb akvában tartani

Ezeket biztosan megpróbálja cáfolni az eladó, de ne hidj neki.


Az elfelejtettem, hogy a csomagod mellé ne felejts el üvegfedőt, és 30 wattos fűtőt adni.

2014. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A 30 literes törvényt ismertem, nem is gondoltam kisebbre. Köszönöm a válaszokat, átolvasom mindet!
2014. jan. 4. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!