Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha az egyik halamnak úszórotha...

Ha az egyik halamnak úszórothadása van, azt el tudja kapni a többi hal tóle?

Figyelt kérdés
2014. jan. 7. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Állítólag bakteriális fertőzés okozza (bár csak legyengült állatnál), továbbadhatja. Érdemes lenne fertőtlenítő kezelést alkalmazni.
2014. jan. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A sera omnipur az jó gyógyszer rá?
2014. jan. 7. 11:07
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benne biztos,hogy az,de már így vettem a halat.
2014. jan. 7. 11:09
 4/5 Platypus ***** válasza:
Az úszórothadás ugyan fertőzés, de leginkább az akvárium hibája. Egészséges akváriumbanban, jó kondiban lévő hal ritkán kapja el, de azért az esetedben a karantén indokolt. Az omnipur úszórothadásra egy kicsit erős gyógyszer, a xantakridin is segít és kevésbé drasztikus cucc, plusz nem árt a szűrőbaciknak.
2014. jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pendulum92 ***** válasza:

Az úszórothadás olyan, mint nálunk a megfázás. Ha a hal egészséges, akkor nem kapja el, ha pedig le van gyengülve kezelheted te mindenféle csodaszerrel az akváriumot, újra el fogja kapni.


Nálam anno, mikor még nem sokat konyítottam az akváriumokhoz, rendszeres vendég volt az úszórothadás. Mióta külsőt építettem, nem csak hogy méréshatár alatti ammóniám van, hanem 1 éve hírét sem láttam semmi olyan betegségnek, amit a rossz vízminőség okoz. Sajnos a halTBC nem ezekbe tartozik. :(

2014. jan. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!