Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki el tudná magyarázni...

Valaki el tudná magyarázni egy 12 évesnek, hogy hogyan és mivel kell beállítani az akvárium vizének ph-ját és nk-ját? (Egyáltalán mik ezek? )

Figyelt kérdés
Van egy akvarist szakkönyvem de abból nem értem meg mi is az.

2014. jan. 9. 16:08
 1/7 Platypus ***** válasza:
Ha nagyon nem érted, ami 12 évesen nem baj, akkor nem beállítani kell, hanem megmérni, és olyan halakat venni, amiknek az eleve adott értékek jók. Halas boltban vehetsz tesztet, kb.300 Ft lesz a kettő, ezekkel megméred az akváriumban a vizet. A kapott értékek alapján ki tudod választani, milyen hal érzi jól magát a vizedben. Sokkal egyszerűbb a vízhez igazítani a halakat, mint fordítva.
2014. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
Egy részletes leírás: [link]
2014. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A pH a kémhatás, (savas, lúgos)

Az nk a keménység (kemény, lágy)

Ez a kettő összefüggésben áll egymással, illetve az oldott CO2 mennyiségével.


Ha kezdő vagy, használj csapvizet, ne állítgass semmit, és tarts olyan halakat, amiknek jó a csapvíz. Vannak ennél ezerszer fontosabb dogok, amit sokkal hasznosabb tudni. (pl nitrogén körforgás)

2014. jan. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 9. 16:23
 5/7 A kérdező kommentje:
Főleg Platypusnak :)
2014. jan. 9. 16:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezzel neked nagyon nem kell foglalkozni csak könnyen tartható halakat kell választanod.Én 13éves vagyok egyébként tudom már elég régóta mi a ph de nem igazán szórakozok vele meg nem is mérek semmit a könnyen tartható állatok mind megmaradnak annyi hogy a növények és a garnik szarakodnak mert nálam szikes a víz de ez egyéni eset ritka szerencsére.
2014. jan. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jó tanácsokat, linkeket kaptál.


Gyakorlatban ez úgy néz ki hogy megméred a csapvized példa 20 nk keménység jön ki, ezt kell tudni, utána van egy akváriumod megvan menyi víz megy bele, nem annyi mint amire az akvárium ki van írva, példa 120 literes akváriumba lehet csak 90-100 liter víz megy, ennek az egyharmadát illik lecserélni hetente, ha kevés hal van benne akkor elég a 20% is.

Ha olyan hal tetszik meg a kereskedésben mondjuk az én lányomnak a kakadu törpe sügér, törpe gurámi ők 10 nk kemény vizet szeretik, ez van a természetes élőhelyükön. A kereskedés vize kemény, olyan mint ami otthon van, így a halakat csapvízbe kell tenni.

Hetente a fenti akvárium méretnél mondjuk 20-30 liter vizet kell cserélni, ennek a fele „0” nk ion cserélt víz, a fele 20nk csapvíz, így a csere víz 10nk kemény lesz.


Lényegében fenti akváriumnál heti 10-15 liter, havonta 40-60 liter ion cserélt víz kell, 5 literes flakonban kapható, 200ft környékén van darabja, így 1600- 2400ft havi költséget jelent, erre kell, hogy rábólintsanak a szüleid, vagy a zsebpénzed.


Kisesebb akváriumnál kevesebb a költség nyilván, konkrétat akkor lehet mondani ha megvan a keménységteszt, megmérted a vized, nézelődtél a kereskedésben hal ügyben, melyik tetszik, vagy ha már van hal akkor be lehet állítani az ő igényeik szerint, a heti cseréknél folyamatosan lágyul a víz és a ph érték is megy lefelé, egyszerre sokat lágyítani nem szabad.

2014. jan. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!