Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Dekorfa az aksiba?

Dekorfa az aksiba?

Figyelt kérdés

Vettem az aksiba dekorációnak fákat az állatkeriben. Azt mondták áztassam és akkor nem színezi majd el a vizet, de ezek egy hete áznak és még mindig vöröses a víz a vödörben. Aztán azt is mondta a boltos, hogy vegyek aktív szenet vagy ha azt nem tudom a szűrőbe tenni, akkor tessék itt ez a tasakos(nem tudom már mi a neve de ugyanaz a szerepe mint a szénnek)és ez majd kivonja a vízből a méreganyagokat és ne aggódjak, mert ha a fa elszínezi a vizet azt is magába szívja.

Holnap után kezdeném öszeállítani az aksit...jól jönne vmi jó tanács, hogy mi legyen a fákkal...

Előre is köszönöm!


2014. jan. 14. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem méreganyag oldódik ki, hanem csersav, ami nem káros a halakra, legalábbis olyan mennyiségben ami a fából kioldódik, még hasznos is. Ez csak esztétikai dolog, nekem pl. (meg a halaknak is) tetszik az sárgás víz. Ha megnézel egy dél-amerikai biotop aksit, annak direkt színezik a vizét.

[link]

2014. jan. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"kivonja a vízből a méreganyagokat és ne aggódjak"


Ez elég kísértetiesen hangzott, én aggódnak a helyedben, vegyszerek azok mindig borítják az akváriumot, nem kell bele semmilyen csodaszer, max vizelőkészítő, esetleg baktérium kultúra, de egyik se fontos.


Vasfa az nálam 4-5 éves sárgára színez, mopani az 3 éves enyhén még mindig barnás, reed moor az úgy vettem észre nem színez, szőlőtőke az enyhén barnásra de csak egy kicsit, egy éve van benn.


Az akváriumban egyik sem látszik hogy színez, ha cserélsz vizet akkor lehet látni hogy eltérnek színes a viz.


Én sós vízbe szoktam kifőzni, de nem sokáig, pár perc, utána áztatom szivaccsal átdörgölöm és mehet az akvába, szőlő tőkét azt én magasnyomású mosóval átveretem ha nincs akkor gyökérkefe.


Vödörbe barna lesz a víz, ha áztattad egy hetet és átdörgölöd szivaccsal, majd át öblíted, nem fog az akvárium világítás mellett látszódni a barnaságból semmi.


Aktív szén az növényes akváriumba kell.

2014. jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem növényesbe pont nem szoktak aktív szenet rakni, max. indításnál.
2014. jan. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Szerintem növényesbe pont nem szoktak aktív szenet rakni, max. indításnál."


Ezt nem teljesen értem, szakaszosan mindig tesznek bele, aki komolyabban csinálja azok folyamatosan használnak aktív szenet.

Sera karbon is tarol amúgy, csak győzd kifizetni, de pár nap alatt kvarc tiszta a víz, lányom használja növényesbe.


[link]

[link]

2014. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem általános növényesbe az aktív szén, meg ezek ADA cuccok, az megint más világ.

Sachem purigen-t szoktak használni az akvakertészek.

2014. jan. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Holnap után kezdeném öszeállítani az aksit...jól jönne vmi jó tanács, hogy mi legyen a fákkal...

Előre is köszönöm!"


Újratöltve, sós vízben forrald pár percig a fákat, öblítsd át többször, szivaccsal meg lehet dörgölni, rakd össze az akváriumot, ha színez a fa tehetsz bele aktiv szenet, viszont ez kémiai szűrés ami késlelteti a biológiai folyamatokat, így halakkal később lehet számolni. Példa 1-2 hétig megy az aktiv szén, utána 3-4 hét türelmi idő a baktériumoknak, utána halak.


Ha beállt akváriumról van szó akkor tegyél bele gyári adag aktiv szén 25%-át 100literre 100 gramm a szokásos adag, ennek a negyede elég, 2-3 nap után már tisztul a színezés. Egy hétnél tovább ne hagyd benn, én sera carbont használok 3 éve, teljesen jó. Beált akváriumba csak esetileg használom, a vasfám pl 3-4 éves és még mindig színez, de a harcsáknak jó.

2014. jan. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!