Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 11 literes akváriumba,11...

11 literes akváriumba,11 wattos világítással, aquael fan mikro szűrővel ellátott vízbe, milyen növényeket tehetek?

Figyelt kérdés
A táptalaj JBL Aquabasis plus, felé JBL Manado, tennék a talajba JBL golyókat, a vizet sera forenaval, tetra folyékony növénytáppal és easylife carboval kezelném.

2014. jan. 15. 19:40
1 2
 11/17 Pendulum92 ***** válasza:
Ha állatot nem rak bele, és egészséges növényeket nevel, nem bomlik semmi akkor nem kell erős szűrés, nem sok ammónia termelődik.
2014. jan. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Mondom, csak pár garnélát raknék bele, amúgy éppen eléggé forgatja a szűrő a vizet, sőt, éppen ezért vettem ilyen kicsit.
2014. jan. 18. 07:29
 13/17 dipper2005 válasza:

Én azért legalább egy olcsó akasztós szűrőt tennék oda, kerámia golyóval és szivaccsal töltve.Nem az állatok miatt!

Lilaeopsis brasiliensis-t nem tennék ide mert olyan szőrös lenne az ecsetalgától fél év után hogy undoritó lenne!sok fény,kevés szűréssel!Cirkulációnak elég ez a szűrő,de sajnos ismerem őt,semmi az a 3 centis szivacs benne!Egy aquael fzn 1 kerámiákkal töltve vagy egy fzn 2 és akkor ki is veheted a kis fan minit(legalább nem zavarja a látképet)!

Jbl golyó nem kell,inkább normális mikro és makro elemeket tartalmazó táp,pl. Ga.csomag.

Ha mégnem csináltál ilyet Ültessed tele Hemianthus callitrichoides-el és tegyél egy szép szikladarabot bele.Garnik imádni fogják,egész nap bogarászni fognak benne.És neked is könnyű dolgod lesz vele,fél/egy év után jöhet valami más,nehezebb.

Hemianthus meghálálja ha nyomsz neki egy kis co2-t például élesztőset,ilyen kis akváriumba elég jó az!


[link]


[link]


Nekem a kisebbik növényesemben (19 literes) fzn 2 van,és bevált.Lehet állítani az erősségét és bekalkulálod magadnak.Telenyomtam Eheim Substrat Pro-val és szivaccsal.

2014. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Pendulum92 ***** válasza:

Lilaeopsis brasiliensis-t nem tennék ide mert olyan szőrös lenne az ecsetalgától fél év után hogy undoritó lenne!


Ezt aláírom, bár nekem pont hogy staghorn van rajta :D

2014. jan. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Na meglátom, talán áprilisban kicserélem a szűrőt egy jobbra, amit majd találok németben.Gondolom addig lehetséges így az üzemeltetése.
2014. jan. 18. 21:35
 16/17 Pendulum92 ***** válasza:
Persze, hogy lehetséges, a puding próbája a zevés, lehet 1 szál algád nem lesz ;)
2014. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 dipper2005 válasza:
Minnèl jobban törekedj a rendszeressègre,mindenben!
2014. jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!